Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Zwykła 23 stycznia 2022

1. Przeżywając Niedzielę Biblijną zadajmy sobie pytanie i odpowiedzmy w swoim sercu – gdzie w naszym domu umieściliśmy, położyliśmy nasz egzemplarz Pisma Świętego, a może zapomnieliśmy o nim? Miejsce, w którym znajduje się Biblia w naszym domu wiele o nas mówi. Zachęcamy, aby przy wyjściu z kościoła zabrać karteczkę z cytatem Pisma Świętego i nad tym fragmentem zastanowić się, pomyśleć co przez ten fragment chce do mnie powiedzieć Bóg.
2. Zapraszamy na Msze Święte kolędowe, o godzinie 18.00, podczas których będziemy się modlimy o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla mieszkańców poszczególnych ulic naszej parafii. Terminy Mszy Świętych są podane w gablocie przed kościołem oraz na stronie internetowej jak i na karteczkach z tyłu kościoła, które można zabrać do dom.
Informujemy również, że po każdej Mszy Świętej kolędowej, będzie można nabyć wodę święconą, kredę, kadzidło i modlitwy błogosławieństwa domu i mieszkańców, by w swoim domu wraz z domownikami poświęcić swoje mieszkanie. Uczyńmy to z wiarą i ufnością, aby w naszym domu panowała atmosfera miłości i serdeczności.
3. Trwamy w nowennie przed Uroczystością św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Uroczystość ku czci Świętego wychowawcy, będziemy obchodzić w niedzielę 30 stycznia. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
4. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
5. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia. Z serca dziękujemy za wszelkie składane ofiary.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie:
Śp. Jana Łakomskiego l. 67
Módlmy się, aby dostąpił radości wiecznej: Wieczny odpoczynek …

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24 I – Święto Św. Franciszka Salezego – patrona Zgromadzenia Salezjańskiego
25 I – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe)
28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe)
30 I – bł. Bronisław Markiewicz, prezbiter, Założyciel Zgromadzeń Michalitów i Michalitek
31 I – św. Jan Bosko, prezbiter, który żył w XIX wieku i poświęcił wszystkie swoje siły sprawie wychowania młodzieży. Założyciel Rodziny Salezjańskiej (uroczystość).
Niech ich przykład i modlitwa pociągają nas do zaangażowania się w sprawy Kościoła.

 


Podziel się tym wpisem: