Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Zwykła 22 stycznia 2023

1. Zachęcamy do pozostania na krótką konferencję siostry Joanny na temat Słowa Bożego. Dodatkowo i szerzej: jak usłyszeć Słowo Boże, jak zacząć czytać Pismo święte na te i inne pytania siostra Joanna udzieli dziś odpowiedzi na spotkaniu , które odbędzie się w salce pod kościołem o godzinie 14.00. Zapraszamy.
2. Salezjanie ze Saltromu zapraszają na zimowisko – półkolonie, które odbędą się w czasie ferii zimowych. Szczegóły na plakacie i w budynku Saltromu na ul. Różanej 5
3. Jutro po mszy św. wieczornej o 19.00 w salce pod kościołem odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej.
4. Dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili na wizytę duszpasterską, dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary. Zachęcamy szczególnie te rodzin, i te osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej aby po mszy świętej podeszły do szopki i zabrały wodę święconą, kredę, kadzidło i modlitwy błogosławieństwa domu i mieszkańców, by w swoim domu wraz z domownikami poświęcić swoje mieszkanie. Uczyńmy to z wiarą i ufnością, aby w naszym domu panowała atmosfera miłości i serdeczności.
5. Caritas prosi o pomoc dla ofiar wojny w Ukrainie. Szczegóły akcji Paczka dla Ukrainy znajdują się na plakacie w gablocie.
6. Dziś rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Uroczystość zewnętrzną ku czci Świętego wychowawcy, będziemy obchodzić w niedzielę 29 stycznia. W tym dniu uroczysta msza święta będzie o 10.00. Dla wszystkich uczestników tej mszy świętej przewidziana jest niespodzianka od św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
7. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.
8. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia. Z serca dziękujemy za wszelkie składane ofiary.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie:
Śp. Elżbieta Baranowiacz-Bujak l. 71
Módlmy się, aby dostąpił radości wiecznej: Wieczny odpoczynek …

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
24 I – Święto Św. Franciszka Salezego – patrona Zgromadzenia Salezjańskiego
25 I – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe)
28 I – św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła, dominikanin, który żył w XIII wieku i dał mocne podstawy pod rozwój filozofii chrześcijańskiej i teologii (wspomnienie obowiązkowe)

 


Podziel się tym wpisem: