Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Zwykła 21 stycznia 2024

1. Dziękujemy wszystkim, którzy nas zaprosili na wizytę duszpasterską, dziękujemy za złożone przy tej okazji ofiary.
2. Z okazji dnia babci i dziadka, życzymy opieki św. patronów Joachima i Anny, opieki Matki Najświętszej, aby otaczali ich swoją opieką. Niech dobry Bóg ma Was, kochani dziadkowie, zawsze w swojej opiece i obdarza dobrym zdrowiem.
3. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
4. Jutro rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Uroczystość zewnętrzną ku czci Świętego wychowawcy, będziemy obchodzić w niedzielę 28 stycznia. W tym dniu po mszach świętych o 10.00 i 11.30 przy wyjściu z kościoła będzie stolik ze słodyczami i książkami o św. Janie Bosko, będzie je można nabyć za drobną ofiarę. Na Mszy św. o 11.30 będzie śpiewał chór parafialny. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
5. Zachęcamy do dalszego rozważania dzisiejszych czytań, które można przeczytać w Dniu Pańskim – Biuletynie Liturgicznym. Można z niego korzystać w trakcie czytań, aby lepiej zrozumieć ich treść. Można też zabrać Biuletyn do domu, aby jeszcze raz wrócić do Słowa, które dziś kieruje do nas Bóg.
6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej
7. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.
Z serca dziękujemy za wszelkie składane ofiary.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie:
Śp. Iwona Piotrowska l. 69
Módlmy się, aby dostąpiła radości wiecznej: Wieczny odpoczynek …

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
22 I – Wspomnienie bł. Laury Vicuña– wychowanki sióstr salezjanek
24 I – Święto Św. Franciszka Salezego – patrona Zgromadzenia Salezjańskiego
25 I – Święto Nawrócenia Św. Pawła, Apostoła
26 I – święci Tymoteusz i Tytus, biskupi, uczniowie i pomocnicy św. Pawła Apostoła, do których skierował on listy zwane „pasterskimi” (wspomnienie obowiązkowe);
27 I – bł. Jerzy Matulewicz, biskup, z pochodzenia Litwin, który żył na przełomie XIX i XX wieku, odnowił Zgromadzenie Księży Marianów i założył dwa zgromadzenia żeńskie (wspomnienie obowiązkowe)


Podziel się tym wpisem: