Wyniki wyszukiwania dla:

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 3 marca 2024

1. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będziemy prosić Boga o owocne przeżycie wielkiego postu.
2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a także o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15. W czasie Gorzkich Zali zbieramy ofiary na kwiaty i dekoracje do Ciemnicy i Bożego Grobu.
3. W piątek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim Paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
4. Przeżywamy miesiąc poświęcony szczególnej czci świętego Józefa. Od 10 marca rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana przed Mszą św. wieczorną na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wzywania wstawiennictwa tego Patrona Doskonałego.
5. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Paweł Kosowski, salezjanin. Program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również na stronie internetowej. Program jest też wydrukowany i można go zabrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
6. Zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
7. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki pod kościołem po Mszach święty: 8.30; 10.00 i 11.30. Dziękujemy tym osobom, które dbają o to pomieszczenie, w którym można się spotkać i napić dobrej kawy i porozmawiać.
8. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

9. Szkoła Podstawowa nr 30 w Krakowie (tan naprzeciw kościoła) rozpoczyna rekrutację dzieci do oddziału przedszkolnego oraz dwóch klas pierwszych: integracyjnej i ogólnodostępnej. 9 marca w sobotę i 20 marca w środę odbędą się dni otwarte szkoły. Szczegółowe informacje w gablocie i na stronie internetowej szkoły.


Podziel się tym wpisem: