Wyniki wyszukiwania dla:

III NIEDZIELA WIELKANOCNA 23 kwietnia 2023

1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem obchodzona jest jako Niedziela Biblijna. Przypomina nam ona, by zwrócić uwagę na Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Zachęcamy też, aby po zakończeniu Mszy świętej zabrać karteczkę z wersetem Słowa Bożego, przeczytania go i krótkiego zastanawianie się nad tym tekstem.
2. W tą niedzielę Biblijną dziękujemy osobom, które przygotowują karteczki ze Słowem Życia, dziękujemy osobom, które angażują się w czytanie Słowa Bożego podczas Mszy Świętej, jak również osobom, które uczestniczą w spotkaniach grupy biblijnej „Żywe Słowo”, które odbywają się przy naszym kościele w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej. Zachęcamy do uczestnictwa w tych spotkaniach.
3. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Dlatego nasza parafialna Grupa Biblijna przygotowała cykl spotkań pod tytułem „Psalmy – czyli jak modlił się Jezus?”. Pierwsze spotkanie odbędzie się w dziś w niedzielę 23.04 o 14.00 (zaraz po Mszy o 13.00), na którym zostaną poruszone następujące tematy: Skąd wiemy jak modlił się Jezus? Dlaczego Psalmy były modlitwą Jezusa? I czy my możemy się modlić Psalmami i w jaki sposób? Również w tygodniu po Mszy o 18.00 będą spotkania, na których będziemy rozważali jeden z psalmów i jego wiodący temat – a opis tematów znajduje się na plakatach w gablotach. Serdecznie zapraszamy.
4. Dziś też przeżywamy „Dzień Dobra”– wyjątkowy czas dla wolontariuszy i wszystkich, którzy uczestniczą w dziełach miłosierdzia Caritas! To dzień, w którym szczególnie dostrzegamy, że dobro jest w nas. W całej Polsce, we wszystkich diecezjach, wolontariusze Caritas organizują pikniki, festyny, warsztaty, pokazy, biegi, koncerty, kiermasze i wiele innych atrakcji.
W naszej parafii wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali kiermasz, na który gorąco zapraszają po Mszy św. o godz. 10.00; chcą w ten sposób dopomóc niektórym uczniom naszej szkoły w wyjeździe na zieloną szkołę. Za wszelkie dobro i życzliwość bardzo dziękujemy.
5. Dziękujemy za składane ofiary: na tacę, przesyłane na konto parafialne, Życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i nadchodzącego tygodnia.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Marek Zgrych l. 81
Śp. Danuta Łanucha l. 93
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Kalendarz liturgiczny:
– poniedziałek, 24 kwietnia uroczystość św. Wojciecha, (ok. 956-997), biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.
– wtorek, 25 kwietnia – Święty Marek Ewangelista (I/II w.), bliski współpracownik Świętego Pawła;
– sobota, 29 kwietnia – Święta Katarzyna Sieneńska (1347-1380), dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy.


Podziel się tym wpisem: