Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Wielkanocna 1 maja 2022

1. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. Będzie prosić Boga o dary Ducha Świętego dla tegorocznych maturzystów
2. Rozpoczęliśmy maj. Nabożeństwa majowe w naszym kościele o godz. 17.30 przy ołtarzu adoracji. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach.
3. Jutro, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
4. We wtorek – 3 maja – Uroczystość Maryi Królowej Polski. Msze święte tak jak w niedzielę.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca, pamiętajmy o modlitwie o nowe i święte powołania kapłańskie.
6. W piątek 6 maja – I piątek miesiąca – w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00, a o godz. 16.30 Msza Święta dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
7. W piątek 6 maja adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się od godziny 12.00. Natomiast w kolejne soboty maja: 14, 21, 28 adoracji nie będzie z racji uroczystości święceń diakonatu, kapłańskich, I komunii świętej i bierzmowania. Jak również 12 maja w czwartek po wieczornej Mszy Świętej adoracja nie będzie.
8. W sobotę 7 maja z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
9. W tym roku uroczystości Patrona Archidiecezji Św. Stanisława Biskupa i Męczennika odbędą się w niedzielę 8 maja w tradycyjnej formie – początek procesji o godz. 9.00 na Wzgórzu Wawelskim, następnie Msza św. o godz. 10.00 w Sanktuarium na Skałce.
10. Dziś w całej Polsce obchodzona jest po raz kolejny Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. To zachęta do lektury i rozważania tekstów Pisma Świętego. „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa” – mówił Święty Hieronim. Niech będzie to czas szczególnego zasłuchania i rozważania słowa Pana.
Zachęcamy do zabrania z tyłu kościoła fragmentu Pisma Świętego i rozważenie Go.
11. Dziękujemy z serca za Waszą obecność, modlitwę i składane ofiary.
W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Magdalena Zimnal l. 71
Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Liturgiczne obchody tygodnia
We wtorek, 3 maja – Uroczystość NMP Królowej Polski
W środę, 4 maja – wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków
W czwartek, 5 maja – święto św. Dominika Savio, patrona ministrantów
W piątek, 6 maja – święto Św. Filipa i Jakuba, Apostołów


Podziel się tym wpisem: