Wyniki wyszukiwania dla:

III Niedziela Adwentu 12 grudnia 2021

1. Przypominamy i prosimy, aby dostosować się do wymogów sanitarnych.
2. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki za świece prosimy wrzucać do skarbonki.
3. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
4. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
5. W środę 15 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają wszystkich (szczególnie mężczyzn), aby jak co miesiąc, w kościele przy trumnie śp. Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego oraz o dary Ducha Świętego potrzebne dla mężczyzn.
6. Od czwartku, 16 grudnia rozpoczynamy Uroczystą Nowennę przed Bożym Narodzeniem, będzie ona podczas Maszy świętej o godzinie 18.00. Nowennę zakończymy w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, na Mszy świętej o 7.00.
7. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zgłoś kolędę). Zgłoszenie prosimy dokonać do 19 grudnia. Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła. W styczniu przyszłego roku będzie także zaproszenie na Eucharystię w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
8. W ubiegłym tygodniu . Dziękujemy za składane ofiary na pomocy Kościołowi na Wschodzie jak i na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i zapewniamy o naszej modlitwie.

W tym tygodniu patronują nam:
– poniedziałek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
– wtorek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła


Podziel się tym wpisem: