Wyniki wyszukiwania dla:

III NIEDZIELA ADWENTU 11 grudnia 2022

1. Przy skarbonce św. Antoniego można nabyć świece wigilijne Caritas, a wychodząc z kościoła poświęcone opłatki.
2. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
3. W środę, 14 grudnia podczas Mszy świętej o godzinie 8.00 będziemy modlić się za naszą Ojczyznę.
4. W czwartek 15 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają na różaniec, aby w kościele przy trumnie śp. Jana Tyranowskiego, modlić się w intencjach za wstawiennictwem Sługi Bożego.
5. Od piątku, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę przed Bożym Narodzeniem, będzie ona podczas Maszy świętej o godzinie 18.00. Nowennę zakończymy w dzień Wigilii Bożego Narodzenia, na Mszy świętej o 7.00.
6. W sobotę 17 grudnia spotkanie nowej Rady Duszpasterskiej. Spotkanie odbędzie się po Mszy Świętej wieczornej w salce w podziemiach kościoła.
7. W przyszłą niedzielę 18 grudnia młodzież należąca do szkolnego wolontariatu Caritas będzie sprzedawać po Mszy Świętej sianko wigilijne, ofiara będzie przeznaczona na misje w Gabonie.
8. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową. Zgłoszenie prosimy dokonać do 20 grudnia. Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła.
9. Dziękujemy za składane ofiary na pomocy Kościołowi na Wschodzie, jak i na potrzeby naszego kościoła parafialnego. Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i zapewniamy o naszej modlitwie.

Ogłoszenie zewnętrzne:
Wydawnictwo Biały Kruk i Klub Dziennikarzy pod Gruszą zapraszają na spotkanie autorskie ze znaną krakowską poetką Justyną Chłap Nowakową. Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godzinie 18.00 przy Bibliotece Kraków ul. Szczepańska 1. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed kościołem.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odszedł do domu Ojca:
+ Andrzej Łuszczak l. 69, Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
– w środę, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.


Podziel się tym wpisem: