Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Zwykła 15 stycznia 2023

1. Dziś, jak w każdą III niedzielę miesiąca, można złożyć ofiarę na potrzebujących objętych pomocą naszej grupy charytatywnej. Datki na ten cel prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego.
2. Dziś także zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu orkiestry dętej ORZEŁ z Trzebuni, który odbędzie się w naszym kościele po Mszy Świętej o 13.00.
3. Natomiast w przyszła niedzielę 22 stycznia po mszy św. o 10.00 nasza dziecięca schola zaprasza na wspólnie kolędowanie przy szopce, szczególne zaproszenie kierowane jest do dzieci.
4. Również dziś, po wieczornej Mszy świętej, około godz. 19.00, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają aby, w kościele przy trumnie sługi Bożego Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego
5. W tym tygodniu w środę i czwartek zapraszamy na Msze Święte kolędowe, o 18.00, szczególnie te rodzin, i te osoby, które z różnych powodów nie mogły przyjąć wizyty duszpasterskiej. Po Mszy Świętej kolędowej, będzie można nabyć wodę święconą, kredę, kadzidło i modlitwy błogosławieństwa domu i mieszkańców, by w swoim domu wraz z domownikami poświęcić swoje mieszkanie. Uczyńmy to z wiarą i ufnością, aby w naszym domu panowała atmosfera miłości i serdeczności.
6. Od niedzieli, 22 stycznia będziemy odprawiali nowennę przed Uroczystością św. Jana Bosko, Ojca i Nauczyciela młodzieży, założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego. Uroczystość zewnętrzną ku czci Świętego wychowawcy, będziemy obchodzić w niedzielę 29 stycznia. W tym dniu uroczysta msza święta będzie o 10.00. Dla wszystkich uczestników tej mszy świętej przewidziana jest niespodzianka od św. Jana Bosko. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w tej uroczystości.
7. W przyszła niedziela, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku będzie obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego. Dlatego też po każdej mszy świętej siostra Joanna poprzez swoje świadectwo będzie nas zachęcać do czytania Słowa Bożego.
8. Ogłoszenie a raczej apel dotyczący troski o pamiątki historyczne…..
9. Dziękujemy za wszelkie składane ofiary, zapewniamy Was o modlitwie w waszych intencjach.

W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie:
Śp. Kamila (f) Lechowicz l. 90
Módlmy się, za nią i naszych bliskich aby dostąpili radości wiecznej: Wieczny odpoczynek …

W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek , 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;
– czwartek, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, opiekun ubogich, wielki czciciel Maryi i Serca Jezusowego;
– piątek, 20
– sobota, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica.
– niedziela, 22, stycznia – wspomnienie bł. Laury Vicunia – wychowanki sióstr salezjanek


Podziel się tym wpisem: