Wyniki wyszukiwania dla:

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będziemy prosić Boga w intencjach naszej Ojczyzny i parafii a także o owocne przeżycie wielkiego postu.
2. Dziś w drugą niedzielę Wielkiego Postu w kościołach przeprowadzana jest zbiórka pieniędzy na pomoc misjom. Ofiary na ten cel można złożyć do skarbonki z tyłu kościoła. Bóg zapłać za pomoc misjonarzom.
3. Młodzież z naszej parafii przygotowująca się do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie rozprowadza po każdej Mszy św. ciasto. Prosząc jednocześnie o wsparcie finansowe na wyjazd. Zachęcamy do wsparcia młodych ludzi, którzy będą reprezentować naszą parafię w Portugalii.
4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15.
5. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
6. Od środy do piątku nasza wspólnota zakonna będzie przeżywać wizytację naszego prowincjała ks. Marcina Kaznowskiego. Gdyby ktoś chciał się spotkać z ks. Prowincjałem i porozmawiać to będzie oczekiwała w czwartek po Mszy Świętej wieczornej o 18.45 w kancelarii parafialnej.
7. Przeżywamy miesiąc poświęcony szczególnej czci świętego Józefa. Od 10 marca rozpoczniemy nowennę przed Uroczystością św. Józefa, która będzie odprawiana przed Mszą św. wieczorną na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do wzywania wstawiennictwa tego Patrona Doskonałego.
8. Bractwo Jana Tyranowskiego zaprasza mężczyzn na wyjazd rekolekcyjny w dniach 10-12 marca do Szczyrku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W zakrystii oraz na stronie internetowej i Facebooku parafii można uzyskać kontakt do organizatorów, aby się zapisać i otrzymać więcej szczegółów.
9. W tym roku rekolekcje wielkopostne odbędą się od 26 do 29 marca. Rekolekcje będzie głosił ks. Marek Kaczmarczyk, salezjanin, proboszcz z Przemyśla.
10. Zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
11. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. Bogusława Gerhard l. 84
Śp. Krystyna Sikora l.75
Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: