Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Adwentu 5 grudnia 2021

1. Przypominamy, że podczas Mszy św. i nabożeństw wierni w kościołach zobowiązani są do zachowania dystansu między sobą i stosowania maseczek zakrywających usta i nos.
2. Z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do pozostania na adorację Najświętszego Sakramentu.
3. W tygodniu zapraszamy do prywatnej adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszym kościele, codziennie od 8.30 do 18.00. W czwartki adoracja jest do godz. 21.00. Ta wieczorna czwartkowa adoracja jest w intencji kapłanów.
4. Druga Niedziela Adwentu, to Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiarę na ten cel można złożyć do skarbony przy wyjściu z kościoła.
5. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
6. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P., którą odprawiamy podczas Mszy świętej wieczornej o 18.00. W sam dzień uroczystości 8 grudnia, w środę przed Mszy Świętej wieczorną o godz. 17.40 pod figurą Maryi, obok kościoła odbędzie się spalenie listów. Jest to salezjańska tradycja. Zachęcam do napisania listu do Niepokalanej by w symbolicznym geście spalenia powierzyć Maryi nasze codzienne troski.
7. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w środę po wieczornej Mszy Świętej serdecznie zapraszamy do wysłuchania Akatystu – hymnu ku czci Bogarodzicy, który zostanie odśpiewany przez chór męski w naszym kościele.
8. Od dzisiejszej niedzieli przy skarbonce św. Antoniego można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Datki za świece prosimy wrzucać do skarbonki.
9. Poświęcone opłatki wigilijne można nabyć po każdej Mszy Świętej w zakrystii lub w kancelarii parafialnej w godzinach urzędowania.
10. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową do 19 grudnia. Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła. W styczniu przyszłego roku będzie także zaproszenie na Eucharystię w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
11. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i zapewniamy o naszej modlitwie

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszła do domu Ojca:
+ Zofia Faber, l. 92, Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuje nam:
– wtorek, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.
– środę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.


Podziel się tym wpisem: