Wyniki wyszukiwania dla:

II NIEDZIELA ADWENTU 4 grudnia 2022

1. Dziś druga niedziela Adwentu, jednocześnie obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą, szczególnie na Ukrainie. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
2. Dziękujemy diakonowi Mateuszowi za wygłoszone Słowo Boże i zapewniamy go o naszej pamięci w modlitwie by dobrze przygotował się do święceń kapłańskich.
3. 27 listopada rozpoczął się w Kościele nowy rok duszpasterski pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Tematem przewodnim tego roku jest refleksja nad Kościołem, jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. By pogłębić ten temat zostały przygotowane rozważania na poszczególne niedziele w ciągu całego roku. Z tymi rozważaniami można się zaznajomić przy ołtarzu adoracji. Będą one co tydzień drukowane Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji
4. We, wtorek, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
5. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
6. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P., którą odprawiamy podczas Mszy świętej wieczornej o 18.00.
7. W sam dzień uroczystości 8 grudnia, w czwartek – Godzina Łaski w naszym kościele od godz. 12:00 do 13:00. W tej godzinie zapraszamy do osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem o pokój i zbawienie.
8. Także w dniu Niepokalanej w po Mszy Świętej wieczorną pod figurą Maryi, obok kościoła odbędzie się spalenie listów. Jest to salezjańska tradycja. Zachęcamy do napisania listu do Niepokalanej by w symbolicznym geście spalenia powierzyć Maryi nasze codzienne troski.
9. Od dzisiejszej niedzieli z tyłu kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Jak również można nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
10. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zaproszenie kapłana…). Zgłoszenie prosimy dokonać do 20 grudnia. Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła. W styczniu przyszłego roku będzie także zaproszenie na Eucharystię w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
11. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i zapewniamy o naszej modlitwie

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszła do domu Ojca:
+ Barbara Makowska, l. 93, Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuje nam:
– wtorek, 6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa
– środa, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.
– czwartek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.


Podziel się tym wpisem: