Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela Adwentu 10 grudnia 2023

1. Dziś druga niedziela Adwentu, jednocześnie obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.
2. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
3. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Ofiary za świece prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego przy wyjściu z kościoła. Można również nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny,
4. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zaproszenie kapłana…). Zgłoszenie prosimy dokonać do 24 grudnia. Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła. W styczniu przyszłego roku będzie także zaproszenie na Eucharystię w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
5. Saltrom z Różanej – Salezjanie – zapraszają na zajęcia tematyczne, które rozpoczynają się od poniedziałku 11 grudnia. Zajęcia odbywają się w budynku na Różanej 5 i są bezpłatne. Obowiązują zapisy na wybrane przez siebie zajęcia. Harmonogram zajęć znajduje się na ulotkach.
6. W środę, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.
7. W piątek 15 grudnia, po wieczornej Mszy Świętej, około godz. 18.40, mężczyźni z „Bractwa Jana Tyranowskiego” zapraszają na różaniec, aby w kościele przy trumnie śp. Jana Tyranowskiego, modlić się w intencjach za wstawiennictwem Sługi Bożego.
8. Od soboty, 16 grudnia rozpoczynamy Nowennę przed Bożym Narodzeniem, będzie ona podczas mszy świętych roratnich.
9. Grupa biblijna, która spotyka się w każdy czwartek po Mszy Świętej wieczornej w salce na plebanii, zachęca do uczestnictwa w spotkaniach nad rozważaniem Słowa Bożego. Grupa ta również zachęca do korzystania z Biuletynu Liturgicznego, w którym znajdują się czytania, które dzisiaj słyszeliśmy podczas liturgii. Można z niego korzystać w trakcie czytań, aby lepiej zrozumieć ich treść. A jeśli ktoś chce je przeczytać sobie jeszcze raz, to można zabrać Biuletyn do domu.
10. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i zapewniamy o naszej modlitwie

W tym tygodniu patronują nam:
– we wtorek, 12 grudnia Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
– w środę, 13 grudnia – Święta Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;
– w czwartek, 14 grudnia – Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.


Podziel się tym wpisem: