Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Wielkiego Postu 6 marca 2022

1. Trwamy w modlitwie o pokój na Ukrainie. W intencji pokoju odmawiamy różaniec przed Najświętszym Sakramentem od poniedziałku do soboty o 17.30. Natomiast dziś po każdej Mszy Świętej modlimy się suplikacjami, aby Bóg oddalił od nas wojnę.
2. Bardzo dziękujemy za złożone ofiary na pomoc Ukrainie. Zostało zebrane
19 560 zł i 40 euro. Połowa tej kwoty została przekazana na Caritas krakowski a połowa na Salezjański Wolontariat Misyjny, który wspiera parafie salezjańskie na Ukrainie. Bóg zapłać ofiarodawcom.
3. Salezjański Wolontariat Misyjny przy ul. Tynieckiej 39 organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy Potrzebne są przede wszystkim śpiwory, koce, karimaty dla tych, którzy są wysyłani na front. Zbierają również środki opatrunkowe (bandaże, plastry, środki odkażające, sól fizjologiczna itp.), żywość z długim terminem przydatności (konserwy, ryż, kasza, makaron, słoiczki dla dzieci), środki higieny osobistej (mydła, pasty i szczoteczki do zębów, pampersy, płyny do mycia). Nie zbierają odzieży.
Rzeczy można przywozić do siedziby SWM przy ul. Tynieckiej 39 w Krakowie od poniedziałku do piątku w godzinach w godzinach 8-16.
4. Można też pod swój dach przyjąć siostry i braci z Ukrainy. Głównie to są kobiety i dzieci. W naszym domu zakonnym obecnie mieszka 7 osób. Jeśli ktoś chciałby przyjąć kogoś z naszych placówek salezjańskich z Ukrainie to prosimy o złożenie takiej deklaracji w zakrystii.
5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga Krzyżowa w naszym kościele odprawiana jest w każdy piątek Wielkiego Postu bezpośrednio po Mszy świętej o godzinie 8.00 i 18.00, a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale z kazaniami pasyjnymi w każdą niedzielę o 17.15.
6. We wtorek, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
7. W tym roku rekolekcje wielkopostne odbędą się od 27 do 30 marca. Rekolekcje będzie głosił ks. Mateusz Janyga jezuita, brat rodzony naszego ks. Franciszka.
8. Zachęcamy do wielkopostnych postanowień i czynów miłosierdzia. Przypominamy, że wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową, może uzyskać odpust zupełny, spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
9. Dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Bóg zapłać.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
śp. Annę Hodurek l. 90
Śp. Wojciecha Ratyńskiego l. 88
śp. Józefa Górkę l. 78
śp. Marianne Leśniak l. 76
Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…


Podziel się tym wpisem: