Wyniki wyszukiwania dla:

I Niedziela Adwentu 3 grudnia 2023

1. Zapraszamy na Msze święte roratnie, które odprawiamy od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00, a w soboty o godz. 7.00.
2. W środę, 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.
3. Oratorium dla młodzieży i świetlica dla dzieci z Saltromu zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem w dniu 6 grudnia w godzinach 16:00-18:00. Dzieci spoza Saltromu do udział w spotkaniu jak również by otrzymać paczki powinny być zgłoszone do dnia 4 grudnia. Szczegóły na plakacie.
4. Trwamy w nowennie przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia N.M.P., którą odprawiamy podczas Mszy świętej wieczornej o 18.00.
5. W sam dzień uroczystości 8 grudnia, w piątek – Godzina Łaski od godz. 12:00 do 13:00. W tej godzinie nasz kościół będzie otwarty, zapraszamy do wspólnotowej i osobistej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
6. Także w dniu Niepokalanej po Mszy Świętej wieczornej pod figurą Maryi, obok kościoła odbędzie się spalenie listów. Jest to salezjańska tradycja. Zachęcamy do napisania listu do Niepokalanej by w symbolicznym geście spalenia powierzyć Maryi nasze codzienne troski.
7. Od dzisiejszej niedzieli z tyłu kościoła można nabyć świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec wspiera dzieła Caritas oraz potrzebujących objętych opieką naszej grupy charytatywnej. Ofiary za świece prosimy wrzucać do skarbonki św. Antoniego przy wyjściu z kościoła
8. Można również nabyć pobłogosławione opłatki na stół wigilijny, które znajdują się w zakrystii.
9. W sobotę 9 grudnia serdecznie zapraszamy na Mszę Świętą o 18.00 a po niej na uwielbienie, które poprowadzi ks. Paweł Centnar z Saltomu i zespół „Światło nadziei”
10. Wizyta duszpasterska – kolęda odbędzie się na zaproszenie. Dlatego bardzo prosimy o zgłoszenie wizyty duszpasterskiej do zakrystii, lub kancelarii parafialne lub drogą mailową (na naszej stronie internetowej jest zakładka – zaproszenie kapłana…). Zgłoszenie prosimy dokonać do 24 grudnia. Formularze zgłoszeniowe można pobrać z tyłu kościoła. W styczniu przyszłego roku będzie także zaproszenie na Eucharystię w intencji mieszkańców poszczególnych ulic.
11. Wydawnictwo Biały Kruk organizuje spotkanie autorskie, które odbędzie się 9 grudnia w sobotę o godz. 17.00 w Sali „Sokół” przy ul. Piłsudskiego 27. Więcej szczegółów na plakacie przed kościołem i zaproszeniach, które można pobrać ze stolika przy wyjściu z kościoła.
12. Dziękujemy za składane ofiary na rzecz naszej świątyni. Wszystkim życzymy owocnego i radosnego przeżywania czasu adwentu i zapewniamy o naszej modlitwie

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim czasie odeszli do domu Ojca:
+ Fryderyk Bachulski, l. 93; + Krystyna Niechwiej l. 79; + Elżbieta Dubiel l. 83
Wieczny odpoczynek….

W tym tygodniu patronuje nam:
– środę, 6 grudnia – Św. Mikołaja, biskupa
– czwartej, 7 grudnia – Święty Ambroży (ok. 339-397), biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.
– piątek, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
– sobotę, 9 grudnia – wspomnienie św. Jana Diego Cuauhtlatoazin


Podziel się tym wpisem: