Wyniki wyszukiwania dla:

29 października 2023 Rocznica poświęcenia własnego kościoła

1. Dziś ostatnia niedziela października. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich żyjących i zmarłych fundatorach, ofiarodawcach i budowniczych naszego kościoła.
2. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na misje.
3. We wtorek ostatnie nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30. Dziękujemy wszystkim, którzy przez cały miesiąc gromadzili się na wspólnej modlitwie. Od środy, 1 listopada zapraszamy również codziennie o 17.30 na różaniec z wypominkami. Przez cały listopad w poszczególne dni tygodnia będziemy modlić się za zmarłych mieszkańców z ulic naszej parafii. Informacje te zostaną podane 1 listopada i w następną niedzielę, będą także dostępne w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
4. W środę uroczystość Wszystkich Świętych, Msze Święte jak w każdą niedzielę.
5. W czwartek, 2 listopada, wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych którzy poprzedzili nas do wieczności, prośmy dla nich o Miłosierdzie Boże. Odpust zupełny za zmarłych może zyskać, ten kto od południa 1 listopada do północy Dnia Zadusznego – nawiedzi kościół i odmówi modlitwę Ojcze nasz i Wierzę; przystąpi do komunii św. pomodli się na intencje Ojca Świętego i wyrzeknie się przywiązania do grzechu.
6. Ten sam odpust można zyskać od 1 do 8 listopada nawiedzających cmentarz i modlących się za zmarłych Odpust ten należy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.
7. Z tyłu kościoła są wystawione kartki na tegoroczne wypominki. Wypominki można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
8. W piątek przypada I piątek miesiąca. W godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych. Spowiedź dla dzieci od godziny 16.00 a o 16.30 Msza Święta dla dzieci. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty.
9. W sobotę, 4 listopada z racji I soboty miesiąca Grupa modlitewna Ain Karim zaprasza na różaniec wynagradzający za grzechy, który będzie odmawiany po Mszy Świętej o godzinie 8.00 przy ołtarzu adoracji.
10. W przyszłą niedzielę taca będzie przeznaczona na potrzeby i inwestycje w naszej świątyni.
11. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic Różańca po Mszy Świętej o 8.30
12. Składamy serdeczne podziękowania za składane ofiary na rzecz naszej świątyni.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej:
Śp. Piotra Wodzińskiego l 92
Śp. Genowefę Puchara l. 93
Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

 

Kalendarz liturgiczny
W środę, 1 listopada – Uroczystość Wszystkich świętych.
W czwartek, 2 listopada – Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych
W sobotę, 4 listopada– wspomnienie Św. Karola Boromeusza, biskupa


Podziel się tym wpisem: