Wyniki wyszukiwania dla:

Modlitwa za zmarłych

Pamiętajmy o modlitwie w intencji tych którzy poprzedzili nas do wieczności. Odpust zupełny za zmarłych może zyskać, ten kto nawiedzi cmentarz i modli się za zmarłych przez poszczególne osiem dni, zwykle ustanowiony był ten odpust jedynie od 1 do 8 listopada, w tym roku może być przeniesiony na inne osiem dni listopada. Dni te, dowolnie wybrane przez poszczególnych wiernych mogą być od siebie oddzielone.
Trzeba też odmówi modlitwę Ojcze nasz i Wierzę; przystąpić do komunii św. i pomodlić się na intencjach Ojca Świętego oraz nie mieć przywiązania do grzechu. Odpust ten należy ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące.

Za polecanych w wypominkach przez cały listopad w naszym kościele o godz. 18.00 jest sprawowana Eucharystia i codziennie odmawiany różaniec o 17.30 według następującego podziału:
Poniedziałek: Bałuckiego;
Wtorek: Barska, Biała Droga, Jaworowa, Ceglarska, Czarodziejska, Czechosłowacka, Szwedzka, Zagrody;
Środa: Dworska, Dębnicka, Dębowa, św. Jacka, Kapelanka, Kilińskiego, Monte Cassino, Na Ustroniu, Nowaczyńskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej;
Czwartek: Pawlickiego, Pietrusińskiego, Powroźnicza, Mieszczańska, Madalińskiego, Mitkowskiego, Boczna, Bułhaka;
Piątek: Praska, Pułaskiego, Rozdroże, Rolna, Rynek Dębnicki, Salezjańska, Sandomierska;
Sobota: Skwerowa, Twardowskiego, Konopnickiej, Konfederacka, Tyniecka, Wasilewskiego, Wierzbowa, Wygrana, Zagonów, Zamkowa, Zduńska, Zielna, Zielińskiego;
Niedziela: Różana, Słomiana.


Podziel się tym wpisem: