X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz by mi nie wyświadczył" - św. Teresa od Jezusa

Saltrom

Saltrom jest czynny od poniedziałku do piątku
w godzinach 10:00-20:00.

Adres

Adres: Kraków ul. Różana 5
Tel. 269-30-00
www: http://www.saltrom.krakow.pl
 

Kim jesteśmy

SALTROM czyli Salezjański Ruch Troski o Młodzież jest stowarzyszeniem prowadzonym przez pedagogów, wychowawców, salezjanów i wolontariuszy.
 

Nasz cel

Praca z dziećmi i młodzieżą.
 

Prowadzona działalność

Wychowawcza, profilaktyczna i edukacyjna.

Już 28 lat – licząc od pierwszych spotkań – spotykamy się z dziećmi i młodzieżą, w większości wywodzącą się ze środowisk zaniedbanych wychowawczo. Tworzymy wciąż nowe pomysły tak, by przede wszystkim BYĆ z młodym człowiekiem. Na przestrzeni minionych lat oprócz stałych zajęć w ramach świetlic, dożywiania, darmowych korepetycji i Yacht Clubu organizowaliśmy grupy:

  • breakdance,
  • wspinaczki skałkowej,
  • graficiarzy,
  • cheerleaders,
  • taneczne,
  • sportowe,
  • muzyczne.

Nasze działania obejmują również organizację wypoczynku, praktyk studenckich oraz kursów i szkoleń dla wychowawców i wolontariuszy – wszystko po to, by tak jak chciał św. Jan Bosko kochać to, co kocha młodzież.

Od marca 2005 roku jesteśmy OPP – organizacją pożytku publicznego. Od stycznia 2007 Saltrom dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej prowadzi Placówkę Opiekuńczo – Wychowawczą Wsparcia Dziennego dla 70 podopiecznych.

Od momentu przejęcia kamienicy przy Różanej 5 w 1994 roku do dzisiaj pracowało w Saltromie 16 Salezjanów w tym dwóch koadiutorów (braci zakonnych), szereg pedagogów, wychowawców i niezliczone rzesze wolontariuszy.

Saltrom jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10-20.

Zapraszamy również na naszą stronę http://www.saltrom.krakow.pl