X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz by mi nie wyświadczył" - św. Teresa od Jezusa

Oratorium rodzin

Spotkania odbywają się według grafików poszczególnych kręgów.

Msza św. w czasie spotkania Kręgów RodzinOpiekunem grupy jest ks. Zygmunt Kostka i ks. Grzegorz Hołub.

Oratorium Rodzin należy do stosunkowo młodych grup w parafii – istnieje od połowy lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku. Wywodzi się z Kręgów Rodzin Kościoła Domowego, dla których podstawą pracy był ogólnie przyjęty program formacyjny.

Aktualnie grupa skupia 20 rodzin w czterech kręgach. Wśród członków wspólnoty są zarówno przedstawiciele „rodzin-założycieli” Kręgów, jak i młode rodziny ze znacznie krótszym stażem.

Obecnie Oratorium poszukuje nowej formuły działalności związanej ze specyfiką zainteresowań i problematyki różnych grup wiekowych w poszczególnych kręgach, a także z próbą poszerzenia grona członków.

Każdy z kręgów spotyka się raz w miesiącu w domu jednej z rodzin tworzących ten krąg, a dwa razy w roku staramy się organizować wspólny dzień skupienia, który jest szczególną wartością dla pogłębienia życia duchowego.

W miarę możliwości nasi przedstawiciele uczestniczą w życiu parafii m.in. poprzez pomoc w budowie ołtarzy polowych na uroczystości Bożego Ciała lub procesji Różańcowej.

Galeria zdjęć