Wyniki wyszukiwania dla:

Przymierze Rodzin Mamre


Dzień, godzina i miejsce spotkań:
1. Adoracje Pana Jezusa – po Mszy św. o 18-tej w każdy poniedziałek oprócz ferii, wakacji i pierwszych poniedziałków miesiąca (daty adoracji w gablotkach parafii)
2. Mszę św. o uzdrowienie od Boga i uwielbienie – raz w miesiącu w sobotę o godz. 18-tej, z racji pandemii zawieszone do odwołania

Opiekun duchowy:
ks. Mateusz Koziołek

Osoba kontaktowa oraz email, ewentualnie namiary na FB, www, tel, mail.:
e-mail: krakow@mamre.pl

Charyzmat (czyli czym wspólnota się zajmuje, według jakich zasad żyje, jej powołanie w Kościele):
Celem Wspólnoty jest szukanie i głoszenie Królestwa Bożego przez ewangelizację i służbę w Kościele Katolickim, zwłaszcza przez służbę rodzinie w duchu Maryi śpieszącej do Elżbiety (Ł. 1,39-56). Przez stałą formację podejmowaną w ramach Wspólnoty je członkowie pragną stawać się świadomymi i dojrzałymi chrześcijanami gotowymi do realizacji powołania, do którego wzywa ich Chrystus obecny w kościele.

Dodatkowe informacje, ciekawostki, itp.:
Początki Wspólnoty Przymierza Rodzin MAMRE sięgają 1983 r. i ma ona swoje korzenie w Ruchu Światło-Życie, w swej duchowości korzysta z doświadczenie katolickiego Ruchu Odnowy w Duchu Świętym. Posiada ustanowionego kapłana-moderatora oraz kapłanów asystentów, ustanowionych przez miejscowych biskupów w poszczególnych diecezjach, w których jest większa liczba członków Wspólnoty.
Kapłanem moderatorem w Archidiecezji Krakowskiej jest ks. Piotr Wieczorek.
Wspólnota w Polsce liczy około 1500 osób (w 26 diecezjach), z czego 130 w Archidiecezji Krakowskiej.