X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

Zespół Charytatywny w czasie pandemii

Jak działa Zespół Charytatywny w czasie pandemii

Cytując słowa naszej przewodniczącej Moniki: najbardziej zapracowanym w czasie pandemii „członkiem” Zespołu jest Św. Antoni.

Pracę rozpoczął w trzecią niedzielę, 15 marca 2020 roku zastępując 12 osób w czasie comiesięcznej zbiórki do puszek. Zaraz w następną niedzielę zajął się przez 3 kolejne niedziele sprzedażą Baranków Caritas. Ze 100 sztuk jakie mieliśmy do sprzedaży udało mu się rozprowadzić 88 szt. tak że zostało tylko 12. I już 19 kwietnia znowu kwestował jak co miesiąc. Mogliśmy więc zrobić przelew do Caritasu w wysokości 600 zł, czyli pełną odpłatność za 100 Baranków i dać potrzebującym zapomogi w połowie dotychczasowej kwoty. Po przetestowaniu sposobu przekazów internetowych przez Pocztę Polską S.A. zostały one przekazane zdalnie, bez wychodzenia z domu i bez kontaktu pań z Zespołu, z podopiecznymi.

Niektórzy dziwili się skąd są pieniądze, skoro tylko 5 osób mogło być na Mszy św. A to zasługa Św. Antoniego, który pomaga nam w każdej potrzebie. Jesteśmy Mu za to bardzo wdzięczni i radujemy się że tak nam pomaga i my możemy pomagać innym.

Co do pomagania to bardzo serdecznie dziękujemy Pani właścicielce restauracji Voila z ul. Konfederackiej 4 za to, że w Wielki Czwartek nieodpłatnie przekazała naszym podopiecznym 21 obiadów dwudaniowych, podobno bardzo smacznych. Jeden z nich zawiozła rowerem nasza Monika starszej samotnej osobie. Jak widać nie tylko księdza Mateusza możemy spotkać na rowerze. Po ustaniu pandemii może ksiądz zorganizuje rajd rowerowy? Kandydatkę już mamy.

W odpowiedzi na zamieszczony apel z 15 lutego br. w sprawie wolontariuszy zgłosiła się 1 pani i 1 małżeństwo do pomocy. Bardzo serdecznie dziękujemy.

A w odpowiedzi na ogłoszenie ks. proboszcza dotyczące zgłoszenia o pomoc, jeszcze w Wielką Sobotę została dostarczona żywność, jaką otrzymaliśmy z Saltromu i zapomoga pieniężna dla rodziny bez żywności i chwilowych środków do życia.

Jak widać pandemia koronawirusa nie przeszkodziła działać Zespołowi. Spowodowała tylko większą burzę mózgów, by sprostać sytuacji a ludziom i sobie dać nadzieję, że w życzliwości i z łaską Bożą, pochodzącą od Ducha św. możemy służyć Tobie Panie w ludziach ubogich w dobra, ale bogatych duchem.

Kraków 21.04.2020
Elżbieta