X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

Archiwum aktualności ŚDM

Aktualności (25 lipca 2016)

Słowenia. W sprawie pierwszej grupy – wcześniejszej – będziemy sie kontaktować z każdą rodziną z osobna (kilka osób się odnalazło a kilka jeszcze brakuje). Druga grupa bez zmian czyli spodziewamy się ich ok 21.00

Francja. Z lekkim poślizgiem … nie wcześniej niż 15.00 (zwiedzją farmę ślimaków po drodze …:)

Słowenia z godz. 10.00. Dostaliśmy info że zostali skierowanie do zupełnie innej parafii i jest trochę zamieszania wokół nich. Dlatego proszę robić swoje i nie czekać. Gdy tylko dostaniemy wiarygodne informacje to umieszczę tutaj … a jak przyjadą (jeśli wogóle) to będę do każdego dzwonił.

Aktualności (24 lipca 2016)

Słowenia. Rodziny do których przyjeżdza młodzież w gr. 1 czyli ok. 10.00 w poniedziałek:

Kozak, Szot, Tomasik, Bochenek, Krzyżaniak, Solnica, Waligórski, Szpakiewicz, Hudzik, Mroczko, Jakubowicz,

Rodziny do których młodzież ze Słowenii przyjeżdza wieczorem, ok 21.00:

Kozak, Lempart, Karkoszka, Szot, Bochenek, Krzyżaniak, Solnica, Swieży, Hudzik, Warżała,Waligóski, Szpakiewicz, Mroczko, Jakubowicz,

Prosze zauważyć że są rodziny w pierwszej jaki i w drugiej grupie,

 

Francja – bez zmian

Aktualności (23 lipca 2016)

Słowenia na 25.07. Jutro otrzymam listę kto jest w pierwszej, wcześniejszej grupie, a kto w drugiej, późniejszej i opublikuję tutaj.

są pytania a cały program SDM, można go zaobaczyć na: http://stacja7.pl/swiatowe-dni-mlodziezy/program-sdm-dzien-po-dniu/

Jeśłi chodzi o Filipinczyków (co z nimi robić w poniedziałek) radzę dac im czas na odkrywanie Krakowa bo w następnych dniach nie będą mieli okazji :)

Aktualności (22 lipca 2016)

Filipiny !!! właśnie dostałem potwierdzenie iż przylatują już w niedzielę 24 lipca o 18.50 na lotnisko Balice, dlatego spodziewani są tutaj ok 21.00.

Uwaga dla rodzin u których jest młodzież ze Słowenii. Grupa przyjeżdza w dwóch turach: pierwsza 20 osób – 25 lipca pomiędzy 9.00 a 10.00 rano, natomiast druga 30 osób tego samego dniao 18.17 na dworzec w Płaszowie, więc niż dotrą pod nasz kościół to będzie następna godzina.

Francja – bez zmian w poniedziałek po południu.

 

Aktualności ( 20 lipca 2016)

Dzisiaj dokonaliśmy przydziału pielgrzymów do rodzin. Najliczniejsza grupa to Francuzi (115 osób), Słoweńcy (50 osób), pomniejsze z Filipin, Belgii, USA, ….. Pozostałe narodowości trafiły do szkół (tak preferowały).

Pod tym numerem: 791 821 745 można dowiadywać się z kim państwo najbliższy tydzień będą dzielić swoje cztery kąty. (Nie dzwonić po 22.00 :)). Ja także będę starał się jeszcze dziś jak najwięcej telefonów wykonać.

Największa grupa – Francuzi – przyjeżdzają 25 lipca w godzinach popołudniowych autobusem z Kielc. Słoweńcy także w tym dniu. Nie mam szczegółowej listy z Filipin, którzy prawdopodobnie przylatują w niedzielę 24 lipca.

Nie wszystkie rodziny otrzymały pielgrzymów (na dzień dzisiejszy) ale sytuacja jest tak dynamiczna że na pewno pielgrzymi jeszcze dojdą …

Nie organizuję specjalnego spotkania dla Was … bo będę do waszej dyspozycji w niedzielę po każdej mszy święcej – tak będzie najlepiej.

Zarezerwowałem „wejściówki” dla rodzin przyjmujących pielgrzymów, ale tylko mam na Pole Miłosierdzia do Brzegów na dzień 30-31 lipca, w strefie H1. Nie mam żadnych biletów na Błonia. Ale i tak te wydarzenia są otwarte, ale wiadomo większość sektorów będą na bilety.

Pozdrawiam….

ks Zygmunt

Aktualności !!! (17 lipca 2016)

Na wstępie pragniemy Wam serdecznie podziękować za waszą otwartość i gościnność. Parafialny Komitet jest na etapie uzyskiwania szczegółowych informacji dotyczących pielgrzymów, którzy zostali przydzieleni do naszej parafii (czekamy na imienne listy i szczegóły przyjazdu na Dębniki)

Do dnia dzisiejszego (niedziela 17 lipca) możemy Państwa poinformować że:

 • Wszystkie grupy pochodzą z naszych salezjańskich wspólnot ze świata,

 • Przyjadą pod opieką Salezjanów/Salezjanek lub osób odpowiedzialnych,

 • W naszej parafii będą grupy anglojęzyczne !!! Katechezy w naszej świątyni w języku angielskim,

 • Będą z następujących państw: Chiny, Korea, Filipiny, Uganda, Zambia, Tanzania, Wielka Brytania, USA, Węgry, Belgia , Austria, Niemcy, Czechy,

 • Zdecydowana większość przybędzie dnia 25 lipca (poniedziałek). Jeśli będzie potrzeba przyjęcia młodzieży do rodzin wcześniej, wtedy będziemy o to Państwa prosić (ale będą to nieliczne wyjątki).

 • Jak tylko przydzielimy naszych gości do Państwa domów, niezwłocznie skontaktujemy się z Wami.

 • Będziemy prosić o przybycie pod kościół w celu przyjęcia swoich gości i zaprowadzenia do swoich domów. Jeśli to nie będzie możliwe, nasi wolontariusze zatroszczą się o to,

 • Jeśli jakaś rodzina nie może zapewnić śniadania, to proszę nas o tym śmiało poinformować. Zapewniamy śniadania wszystkim,

 • Młodzież będzie opuszczać wasze domy w godzinach porannych by uczestniczyć w wydarzeniach w ciągu dnia i będą wracać w godzinach wieczornych,

 • Organizatorzy zapewniają wyżywienie w formie obiadu i kolacji (wszystkie grupy wykupiły pakiet A1 czyli z pełnym wyżywieniem). Niemniej jednak dobrze będzie zorientowac się wieczorem czy wasi gości nie sa głodni, ot tak z czysto z ludzkiej ciekawości :)

Ponadto:

 • zapraszam rodziny na dzień 19 lipca (wtorek) – w naszej świątyni peregrynacja symboli SDM …aż do 21.00. Szczegóły w ogłoszeniach parafialnych

 • zarezerwowałem dla rodzin 80 wejściówek na Pola Miłosierdzia w Brzegach na dzień 30-31 lipca.

Na dzień dzisiejszy w rodzinach naszej parafii jest … 251 miejsc …za co jeszcze raz dziękujemy…

w imieniu komitetu ….

ks. Zygmunt

Oto numer telefonu by się skontaktować z nami w sprawach SDM w naszej parafii ….

791 821 745

 

 

Skład komitetu

 

Magdalena Solnica – Przewodnicząca
Patrycja Motak – Sekcja zakwaterowania
Mateusz Dudek – Sekcja wyżywienia i medyczna
Ks. Zygmunt Kostka – Sekcja wyżywienia i kontaktu z szkołami
Ks. Andrzej Gołębiowski – Sekcja zakwaterowania i transportu

Kontakt z nami

Napisz do nas: debnikisdm@gmail.com

 

 

Pozostałe informacje …

1.Dnia 30 lipca 2016 r. (sobota) Ojciec św. Franciszek odprawi w Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krakowie Mszę Świętą z kapłanami, osobami życia konsekrowanego i seminarzystami.
Istnieje możliwość uczestnictwa w tej Mszy św. także osób świeckich na „Błoniach przed Sanktuarium” (tereny zielone pomiędzy Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Sanktuarium Bożego Miłosierdzia).
Można zamówić bezpłatne bilety – wejściówki: adam.uni@wp.pl

Wejście na tereny zielone będzie możliwe w godz. 6:00 – 9:30 od strony Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Ks. Adam Uniwersał
wicekustosz

 

2.Istnieje możliwość otrzymania darmowych kart wstępu dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów do sektora przeznaczonego specjalnie dla nich. Takie sektory są przewidziane zarówno na Brzegach (sobota-niedziela), jak i na Błoniach (czwartek, piątek). Podobnie jak przypadku biletów do sektorów „otwartych” nie jesteśmy w stanie osobom niezarejestrowanym na ŚDM zapewnić ani noclegu, ani pewnego transportu, ale gdyby jakaś grupa z parafii naszej Archidiecezji chciała te wejściówki otrzymać można je zamawiać pisząc na adres osoby zajmującej się tymi sektorami:

j.chlebda@krakow2016.com.

Ewentualnie zamówione bilety będą wysyłane wraz z biletami dla osób niezarejestrowanych na ŚDM.

 

 

 

Wolontariat

 

Jeśli chcesz zaangażować się w przygotowanie i przebieg tych szczególnych dni na Dębnikach, zostań naszym wolontariuszem. Potrzebujemy ok. 50 osób. Aby zostać wolontariuszem wystarczy mieć ukończone 16 lat i podstawową znajomość języka obcego.

 

Ponadto zapraszamy do wspoółpracy:

 

lekarzy

osób z przeszkoleniem medycznym

przewodników/ osoby z wiedzą o Krakowie

tłumaczy

 

 

Przyjęcie pielgrzymów

 

Pielgrzym to młody niewymagający człowiek. Potrzebny jest mu dostęp do wody oraz kawałek podłogi oraz poranne śniadanie. Jeśli Państwo nie mogą zapewnić śniadania, weźmiemy to na siebie. Plan dnia pielgrzymów jest bardzo napięty, będą oni spędzać w naszych domach tylko noce, nie potrzebują szczególnej opieki.

 

 

Kontakt z nami

Napisz do nas: debnikisdm@gmail.com

Wszelkie informacje będą dodawane na bieżąco

Komitet parafialny