X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz by mi nie wyświadczył" - św. Teresa od Jezusa

Działalność punktu informacyjnego

Punkt informacyjny banner
Masz problem z alkoholem?
Ktoś z Twoich bliskich go nadużywa?
Jesteś w tej sytuacji bezradny?

Przyjdź lub zadzwoń. Porozmawiamy z Tobą. Udzielimy wszelkich informacji i wskażemy możliwości rozwiązania problemu.

Czekamy na Ciebie!

Najczęściej ostatnią osobą, która jest w stanie dostrzec u siebie problem alkoholowy, a tym bardziej przyznać się do niego jest sam uzależniony.

Równie trudne dla osoby uzależnionej jest zwrócenie się o pomoc.
Nie jest to przejaw „złej woli”, ale jeden z charakterystycznych objawów choroby alkoholowej. Dodatkowo wpływ na to ma jeszcze, środowisko, w którym żyje uzależniony, reakcje otoczenia na jego zachowanie, oraz ogólna wiedza i stosunek społeczeństwa do choroby alkoholowej.

Z tych samych powodów osoby żyjące z osobą uzależnioną mają kłopoty z rozpoznaniem choroby, przyznaniem, że istnieje ona w ich rodzinie i poszukiwaniem pomocy.

Mając to wszystko na uwadze stworzyliśmy miejsce, w którym tak osoby z problemem alkoholowym jak i ich bliscy mogliby otrzymać poradę, wsparcie i niezbędne informacje, które być może pozwolą im na rozpoznanie problemu i podjęcie działań w celu poradzenia sobie z nim.

Nikt lepiej niż my, osoby, które same to przeżyły, nie rozumie wszystkich problemów, rozterek i lęków z tym związanych. Mamy nadzieję, że nasze osobiste doświadczenia i wiedza pomogą wzbudzić Wasze zaufanie i nawiązać dobry kontakt. Wysłuchamy Was ze zrozumieniem. Będziemy na pewno wiarygodni w tym, co mówimy.
Wszystkich, którzy czują potrzebę rozmowy na ten temat serdecznie zapraszamy.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji!
Może będziemy mogli Wam pomóc!

Kiedy: każdy wtorek w godzinach 18.00 – 20.00.
Gdzie: Podziemia kościoła św. Stanisława Kostki na Dębnikach. Salka nr 1 (wejście od ul. Pułaskiego).
Telefon: 664-203-683