X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

Wieczór poezji Jana M. Stuchlego Mocni duchem

Wieczór Poezji Jana Michała Stuchlego banner

29 września o godz. 19.00 w naszym kościele odbył się wieczór poezji zatytułowany „Mocni Duchem” Jana Michała Stuchlego, poety i artysty plastyka.

Plakat wieczoru poezji

 
Jan Michał Stuchly

 

TWÓRCZOŚĆ

3 eseje autora do pobrania

 

AUTOR W INTERNECIE

www.zemrashqiptare.net – Jan Michał Stuchly (albański)
www.albanianews.it – Licencia poetica I – Visar Zhiti (włoski)
www.albanianews.it – Licencia poetica II (włoski)

 

BIOGRAFIA

Urodzony 21.05.1944 r. w Chałupkach, Górny Śląsk – Brama Morawska.
1962-1967 Studia na Wydziale Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego we Wrocławiu. Dyplom Magistra Prawa.

Aplikacja Sądowa 1967-1969.

Egzamin Sędziowski. Asesor Sądowy 1970 – 1971.

Aplikacja Adwokacka 1971 – 1975. Egzamin Adwokacki. Adwokat. Tłumacz niemieckiego, czeskiego, słowackiego, rosyjskiego.

1991-1995 nauka w Prywatnym Studium Plastycznym, Rysunek, Grafika, Malarstwo, International Poland Zyhdiego Çakolli.

Dyplom Honorowy Ucznia Zyhdiego uwieczniony Wystawą Dyplomową w 1995r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Konstantego Prusa w Rybniku.

1995-1997 podyplomowe studia w Prywatnym Studium Plastycznego Kształcenia Podyplomowego i Specjalizacji INTERNATIONAL ZYHDI ÇAKOLLI, Rysunek, Grafika, Malarstwo, Rzeźba, ul. Chełmońskiego nr 6, 47-400 Racibórz POLSKA.

1997-1998 ukończenie SPECJALIZACJI w tymże Studium w dziedzinie rysunku i malarstwa. Wystawy w Kraju i Zagranicą. 1995 – współinicjator i organizator z Zyhdim Çakolli organizacji… Biennale Wystaw Międzynarodowych, Rysunku, Grafiki, Malarstwa, Exlibris w Raciborzu. Generalny Komisarz w czterech edycjach Biennale Racibórz 1996, 1998, 2000 i Racibórz – Szczecin 2002.

1998 pierwszy tomik wierszy BYWANIE. Nadal tworzy jako artysta plastyk i poeta.

W dziedzinie poezji – współpracuje z: Marią z Zobolewiczów Wojtczak, znaną poetkę zrzeszoną w GTL-u Związku Literatów w Katowicach której wiersze drukowane są w Polsce i Zagranicą. Wiersze Marii uznaje za małe arcydzieła. Konferansjer „od zawsze” i przy promocji 21 tomików Jej Poezji w Muzeum w Raciborzu, Krystyną Ługowską zd. Prochaska z raciborskiej krainy – poetą i nadzieją Muz Kaliope, Erato, Euterpe, Georgem Mika z Norymbergii raciborskim poetą tworzącym w języku niemieckim oraz wybitnymi poetami albańskimi a to z Ismail Kadare, Ali Podrimja, Mazllum Saneja, Fatos Arapi, Agim Gjakova, Visar Zhiti, Julia Gjika, Naime Beqiraj, Eqrem Basha, Martin Camaj

2001 drugi tomik wierszy „BYWANIE 2 szukanie drogi do kraju… KALIOPE” w którym za zgodą Przyjaciół i Znajomych Artystów Malarzy i Poetów z kraju i zagranicy… ich dziełami tomik ten upiększa.

2009 trzeci tomik wierszy „BYWANIE 3 piaskowy zegar życia bezpowrotnie traci ziarenka piasku” okraszony wierszami poetów z kraju i zagranicy tudzież swoimi rysunkami z cyklu: Muzyka oraz malarstwem olejnym i akrylowym, a także obrazami artysty plastyka Zdzisława Stanisława Nowak RUDY 2010 czwarty tomik wierszy La grande reportage wydany w 4 językach: polskim, albańskim, niemieckim i angielskim.

Prace Jana M. Stuchly znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i zagranicą, nieliczne w muzeach.

Żyje i mieszka z żoną Joanną w Raciborzu, letnią porą w Pogrzebieniu w Polsce gdzie otoczony urokami przepięknego Świata Natury nadal tworzy.