X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Katechezy dla dorosłych na 5 minut przed każdą Eucharystią niedzielną. Zapraszamy. Więcej na FB: Katecheza bez bólu >>

Wakacje inspektorialne w Istebnej 2018

W dniach 25 czerwca do 7 lipca odbył się inspektorialny obóz Służby Liturgicznej w Istebnej. Brało w nim udział trzydziestu ministrantów i lektorów z Lublina, Przemyśla, Staniątek i Witowa jak również chłopcy z naszej parafii.
W ciągu tych niemal dwóch tygodni młodzi poznawali tajniki liturgii, uczyli się wzorcowej służby przy ołtarzu, a także mieli zapewnione całe mnóstwo wakacyjnych atrakcji. Wśród nich były warsztaty profesjonalnej realizacji dźwięku, gry na bębnach, warsztaty gitarowe, a także wycieczki – m.in. do Muzeum Koronki w Koniakowie, w Beskidy czy do miejscowego parku linowego.
Chłopcy mieli też okazję do rywalizacji na różnych płaszczyznach między grupami (zachowanie, dyscyplina), czy po prostu między sobą na boisku, w szkolnej hali sportowej (ringo, piłka nożna, gry i zabawy sportowe) lub przy szachownicy.
Oczywiście najważniejszym punktem programu każdego dnia była Eucharystia, a rano i wieczorem podczas wspólnotowej modlitwy wszyscy uczestnicy obozu zawierzali się Bogu. Codziennie ministranci otrzymywali wzór do naśladowania w postaci konkretnego świętego lub błogosławionego.

Zdjęcia