X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> W naszej świątyni możliwość uczestnictwa dla 110 wiernych >>

W CZASIE PANDEMII

Wskazania dotyczące uczestnictwa

w nabożeństwach w naszej świątyni

w czasie epidemii

 

W naszym kościele istnieje możliwość uczestnictwa w nabożeństwach dla 110 osób.  W ławkach bocznych prosimy o zachowanie odstępu 1,5 m. pomiędzy wiernymi.

 

Zgodnie z wytycznymi, wierni gromadzący się w kościołach są zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Podtrzymana jest  zachęta do przyjmowania Komunii św. na rękę. Spożywamy Pana Jezusa przy kapłanie, zaraz po przyjęciu na dłoń. Jeśli ktoś jednak pragnie przyjęcia Komunię św. do ust, prosimy o zachowaniem  roztropności i zasad higieny.

 

Masz pytanie? pisz:  debniki@sdb.krakow.pl
lub dzwoń:  791 821 745.

Zapraszamy na: facebook.com/parafiadebniki/

 

        Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej parafii,

 

       Przeżyliśmy Wielki Tydzień…jedyny w swoim rodzaju. Docierają do mnie informacje z Waszych rodzin, że był on bogaty w różnego rodzaju doświadczenia. Okazało się że zamiast stracić, wiele zyskaliśmy. Dla mnie jest to coś fenomenalnego, coś ważnego w mojej pracy kapłańskiej.  Dlatego chciałbym Was poprosić , abyście podzielili się doświadczeniami z przeżycia Wielkiego Tygodnia w swoich domach rodzinnych. Mniej więcej tak:

1. Jakie przygotowania zrobiliście jeszcze przed Triduum czyli np. na początku Wielkiego Tygodnia….co czytaliście, jak się modliliście, jakieś ciekawe pytania dzieci, nowe pomysły…

2. Co robiliście w poszczególnych dniach: Wlk. Czwartek, Wlk. Piątek, Wlk. Sobota…a nawet Niedziela Zmartwychwstania. Kto i jak święcił pokarmy.

3. Jakie pomysły „Przewodnika…”  się sprawdziły  a jakie nie.

4. Jakie są wasze nowe odkrycia z przeżywania Wlk. Tygodnia w waszych rodzinach. Może nowe gry, opowiadana, filmy, książki ???

5. Czy macie wspomnienia jak wasi dziadkowie przeżywali ten czas? bo okazuje się że były to genialne pomysły które niestety nie są przekazywane.

        Po prostu postawiłem sobie tezę: Domowy Kościół – jako najlepsze miejsce przeżycia męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Bardzo mnie to zainspirowały by te nasze doświadczenia zebrać i by posłużył nam na Wielki Tydzień za rok…

Mam nadzieję że nie stracimy tego co Bóg nam dał i nie zmarnujemy tej łaski…:) Proszę was o to. Póki macie może jeszcze trochę więcej czasu teraz. Czekam …

     Piszcie na: zkostka@wp.pl

ks. Zygmunt Kostka