X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

"Twarzą w twarz"

Spektakl: Twarzą w twarz

Niedziela: 16 czerwca – 19.00

Sala pod kościołem

 

Opinie:

 

Spektakl, który poprawia duchową optykę, kalibruje i koryguje patrzenie na to, co w naszym życiu na ziemi ma wartość w wieczności. Wszystko może być nam wybaczone. Ale też wiele zostało nam powierzone. Co dalej?

Ten spektakl to godzinne spotkanie z trudnymi pytaniami o wiecznym znaczeniu. To czas na zajrzenie wgłąb siebie i poszukanie w swoim życiu miejsca dla Boga. To spektakl, który porusza do głębi i nie pozwala zadowolić się tym co proste i powierzchowne. Każdy powinien to zobaczyć

Twarzą w twarz zderza Cię z nieuniknionym. Porusza. Daje Ci szanse na kalibrację. Zmusza do rewizji własnego postępowania, do podjęcia decyzji, zachęca do zmiany, daje nadzieje. Naprawdę warto zobaczyć.

Obejrzałam Twój monodram z radością. Ma ważne przesłanie, a Ty jesteś bardzo autentyczna i grasz całą sobą :) Zabierasz nas w podróż i dobrze się za Tobą podąża. Pobudzasz wyobraźnię bez zbędnych dodatków. Dotykasz emocji nie grając na nich. Cieszę się, że mogłam to obejrzeć. I BARDZO się cieszę, że byłaś Bogu posłuszna i przygotowałaś ten monodram, a teraz go przedstawiasz. Niech On otwiera Ci drzwi i możliwości, żeby docierać z nim dalej.

„Twarzą w twarz” – monodram w wykonaniu Cieszki Żółtko opowiada o tym, jak może wyglądać spotkanie każdego wierzącego ze Zbawicielem. Spotkanie, o którym apostoł Paweł pisze w 2.Kor.5,10:  „Każdy z nas stanie przed trybunałem Chrystusa, aby odebrać zapłatę…”

Godzinny spektakl w prosty, niezwykle poruszający sposób przekazuje nie tylko wizję tego wydarzenia, ale mówi o naszym codziennym życiu: naszych celach, pragnieniach, motywacjach. Jego wielką wartością jest budzenie refleksji o tym, co tak naprawdę jest ważne. Sztuka nie moralizuje, nie oskarża a raczej pokazuje wielkość i łaskawość Boga.

Podkreślenia wymaga gra Cieszki Zółtko, doskonale łączącej warsztat pantomimiczny ze słowem. Widzowie z dużą łatwością mogą przenieść się wyobraźnią w świat obrazów malowanych przez aktorkę co sprawia, że sztukę ogląda się z dużą lekkością, nie tracąc przy tym jej głębokiego przesłania.

Monodram „Twarzą w twarz” sprawia, że widz, siedząc w wygodnym fotelu, po chwili zaczyna czuć się niewygodnie. Ale jeśli pozwoli Duchowi Świętemu potrząsnąć nieco swoją chrześcijańską strefą komfortu, daje sobie szansę na coś więcej.

Bo życie to coś więcej niż pokarm, a życie chrześcijańskie to coś więcej niż tylko „czekanie na niebo”.