X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> W naszej świątyni możliwość uczestnictwa dla 110 wiernych >>

Świąteczna akcja Szlachetna paczka 2009

W tym roku Stowarzyszenie „WIOSNA”, założone przez ks. Jacka Stryczka z parafii św. Józefa w Krakowie-Podgórzu po raz piąty uruchomiło akcję Szlachetna Paczka. Do naszej parafii wolontariusze dotarli po raz trzeci. Przez 2 poprzednie lata udawało im się docierać do wszystkich potrzebujących, jakich mieli zgłoszonych przez: Zespół Charytatywny naszej parafii, pedagogów szkolnych ze szkół naszej dzielnicy, oraz filię MOPS (Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej) z ul. Praskiej. W tym roku zebrali adresy do 100 rodzin, ale ponieważ do każdej rodziny musiały przed przywiezieniem paczek iść 2 razy na wywiad po 2 osoby, dlatego brakło im czasu aby dotrzeć do wszystkich. Udało się odwiedzić 50 rodzin. Z Zespołu Charytatywnego zgłosiłam 40 rodzin. Wolontariusze to osoby studiujące, pracujące, lub i studiujące i pracujące. Osoby stanu wolnego, lub w rodzinach z małymi nieraz dziećmi. Więc wolnego czasu mają naprawdę niewiele. Wszystkie wywiady i cała akcja była więc kosztem poświęconego nieznanym osobom w potrzebie własnego czasu, sił i kosztów związanych z dojazdami i rozmowami telefonicznymi a później z rozwiezieniem paczek, gdzie wolontariusze przyjeżdżali po raz trzeci. Z 40 wskazanych przez Zespół rodzin odwiedzono 30. Zakwalifikowano do pomocy 25 rodzin. 5 osób nie chciało pomocy, niejednokrotnie nie otwarli nawet drzwi, mimo że wcześniej prosili o pomoc. Oprócz wspaniałych wolontariuszy, na czele z Panią Barbarą Grabowską – Żakiewicz; liderem naszego sztabu i Panią Kasią Komar, wspaniałymi okazali się darczyńcy, którzy dla wszystkich z bazy internetowej przygotowywali paczki i przywozili je do magazynu, przy naszym kościele 11 i 12 grudnia br. Darczyńcy wybierali zakodowane rodziny ze strony internetowej „WIOSNY” i SZLACHETNEJ PACZKI. Po czym z wydrukowanymi potrzebami rodzin robili w sklepach odnośne zakupy. Tak nasi wolontariusze odebrali i rozwieźli po VIII Dzielnicy 279 paczek. Po akcji jeden darczyńca postanowił zrobić jeszcze 2 paczki i w sobotę 19 grudnia jeszcze 2 rodziny ze zgłoszonej listy otrzymają pomoc i mają się podzielić z trzecią panią z ich domu. Tak więc będzie 281 paczek.

W imieniu obdarowanych, bardzo zadowolonych z otrzymanych paczek, pragnę serdecznie podziękować ks. Jackowi za pomysł SZLACHETNEJ PACZKI. Wolontariuszom i niejednokrotnie ich rodzinom za ogromne zainteresowanie i zaangażowanie w pomoc drugiemu człowiekowi. A nade wszystko darczyńcom za ich dobre serce, czas poświęcony na wybór rodziny i zakupy, przygotowanie i przywiezienie paczek, nie mówiąc już o poniesionych kosztach. Wiem, że przy zakupieniu dużej ilości paczek angażowały się również szkoły. Wszystkim bardzo serdeczne dziękuję i zapewniam o wdzięczności i modlitwie przez obdarowanych.

Na najbliższe Boże Narodzenie i wszystkie dni Nowego Roku 2010 składam wolontariuszom, darczyńcom i obdarowanym dużo łask od Bożej Dzieciny. Niech wszystkim wynagrodzi w dwójnasób. Szczęść Boże.
Przewodnicząca Zespołu Charytatywnego
Elżbieta Porębska

Galeria zdjęć