X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

SALOS KRAKÓW - Salezjańska Organizacja Sportowa

Adres

Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej Rzeczypospolitej Polskiej
 
Adres do korespondencji:
ul. Konfederacka 6, 30-306 Kraków
 
Adres biura: Kraków, ul. Tyniecka 39
Tel.: +48 697 130 313
e-mail: saloskrakow@gmail.com
www: www.salos.pl
 

Charakterystyka SALOSU Kraków

SALOS KRAKÓW Salezjańska Organizacja Sportowa z siedzibą przy ul. Konfederackiej 6 w Krakowie. Powołana dwadzieścia lat temu służy dzieciom i młodzieży w odkrywaniu i rozwijaniu talentu sportowego. Organizację SALOS KRAKÓW charakteryzuje brak selekcji podczas przyjmowania do sekcji zawodniczek i zawodników oraz niskie składki członkowskie. Dzięki temu działalność ukierunkowana jest na środowiska uboższe, rodziny wielodzietne, rodziny zastępcze. Ponadto kładziemy nacisk na integralny rozwój dzieci i młodzieży: psychiczny, fizyczny, intelektualny i duchowy. Ściśle współpracujemy z rodzicami i opiekunami naszych podopiecznych oraz z parafiami i szkołami.

SALOS KRAKÓW wyróżnia radosna i otwarta akceptacja daru młodości, pragnienie wychowywania młodego człowieka poprzez sport. Narzędziem w pracy wychowawczej jest System Prewencyjny św. Jana Bosko.
 

Działalność SALOSU Kraków

Treningi
Obecnie w strukturach SALOSU KRAKÓW działają dwie sekcje: piłki siatkowej dziewcząt oraz piłki nożnej chłopców. Ogółem sekcje tworzą poszczególne grupy wiekowe: Mini Siatkówka, Młodziczki, Kadetki, Juniorki, Drużyna III-cio ligowa, Skrzaty, Żaki, Orliki, Młodziki. W treningach regularnie uczestniczy ponad 120 osób.
 
Turnieje
Od kilku lat współorganizujemy Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej w Piłce Siatkowej, Piłce Nożnej i Tenisie Stołowym. W ostatnim turnieju udział wzięło 250 uczestników z 12 miejscowości południowo-wschodniej Polski. Jesteśmy także współorganizatorami Wiosennych Turniejów Piłki Nożnej Ośrodków Kuratorskich. W 2012 roku byliśmy gospodarzami Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej w Krakowie. Gościliśmy ponad 1000 zawodniczek i zawodników z 11 krajów świata. Od kilku lat zawodniczki i zawodnicy SALOSU KRAKÓW regularnie biorą udział w „Turnieju Żubra” i Turnieju Deichmann’a.
 
Rozgrywki
Zawodniczki i zawodnicy SALOSU KRAKÓW regularnie uczestniczą w całorocznych rozgrywkach ligowych organizowanych przez MZPS i MZPN. Ponadto biorą udział rywalizacji sportowej w mikroregionach, następnie w makroregionach i wreszcie w wielkim finale Ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej i dalej w igrzyskach na poziomie międzynarodowym.
 
Obozy sportowe
Podczas wakacji proponujemy dzieciom i młodzieży obozy sportowe. Wyjazdy z SALOS-em KRAKÓW to rzetelne przygotowanie sportowe, ogrom radości, aktywności oraz twórczego wypoczynku.
 
Formacja
Staramy się oddziaływać sportowo na całe rodziny w duchu chrześcijańskiej radości i odpowiedzialności za przyszłe pokolenie Polaków. Proponujemy udział we wspólnych Mszach św., wydarzeniach religijnych i spotkaniach okolicznościowych.