X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Katechezy dla dorosłych na 5 minut przed każdą Eucharystią niedzielną. Zapraszamy. Więcej na FB: Katecheza bez bólu >>

Róża Rodziców za Dzieci

Każdy rodzic pragnie, aby jego dziecko było szczęśliwe, skończyło szkołę, czasem dobre studia, miało dobry zawód, wspaniałą rodzinę, czy tez wypełniało inne powołanie. Każdy rodzic tego pragnie, ale czy sam jest w stanie zapewnić to swoim dzieciom? Szukamy znajomości u osób, które mogą jak najwięcej załatwić! Jest Ktoś, Kto może wszystko, a w dodatku pomaga za darmo. On może wszystko, bo jest Wszechmogący.

Sami nie poradzimy sobie z wszechobecnymi zagrożeniami, jakie czyhają na nasze dzieci: alkohol, papierosy, narkotyki, pornografia, papierosy, kradzieże, zawiść, magia, okultyzm, sekty, skutki aborcji i wiele innych. Żadne pieniądze nie zapewnią dziecku bezpieczeństwa. Potwierdza to praktyka. Ponad to, bardzo często to właśnie my sami – rodzice – z różnych przyczyn stajemy się dla dziecka problemem. Z powodu naszych błędów, braku wiedzy, zaniedbań i grzechów nasze dzieci mogą doświadczać zła. Co zatem zrobić, aby tę Bożą pomoc uzyskać?

W 2001 roku grupa rodziców podjęła modlitwę w intencji swoich dzieci w czasie rekolekcji. Modlitwa ta została oparta na formule żywego różańca, w której powstają grupy (róże wg tradycyjnego nazewnictwa), składające się z 20 osób. Każda z nich codziennie odmawia jedną dziesiątkę różańca, rozważając przy tym jedną z tajemnic różańcowych w intencji swoich dzieci. Grupa stanowi pewnego rodzaju małą wspólnotę modlitewną, której intencje stają się wspólne. W ten sposób codziennie za każde z dzieci objętych modlitwą odmówione są cztery pełne tajemnice różańca. Każda z osób odmawiając dziesiątkę rozważa jedną, przypisaną tajemnicę różańca przez miesiąc.

Czytaj więcej w zakładce: Róża Rodziców za Dzieci.