X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> W aktualnościach rozporządzenie dotyczące sytuacji Kościoła w tym szczególnym czasie >>

Ogłoszenia parafialne

 29 marca

 

Wiemy, że w związku z nowym obostrzeniem podczas Eucharystii może w świątyni przebywać tylko 5 osób. Jednakże nikogo nie chcemy pozostawić bez Jezusa eucharystycznego, dlatego przed każdą niedzielną eucharystią możesz przyjść do zakrystii i poprosić kapłana o Komunię świętą. Proponujemy by na czas Mszy świętej pozostały tylko te osoby które zamówiły intencję mszalną w ilości do 5 osób. Przypominamy o dyspensie, która zwalnia wiernych z uczestnictwa w niedzielnych eucharystiach. Zapraszamy do korzystania z telewizyjnych transmisji.

Spowiadamy na początku każdej eucharystii w konfesjonałach otwartych. Od poniedziałku 30 marca będziemy spowiadać w kościele o każdej pełnej godzinie pomiędzy 7.00 i 12.00 oraz 15.00 i 18.00. Będziemy spowiadać tylko w wyznaczonych miejscach. Wejście boczne do kościoła. Prosimy by w kościele także podczas spowiedzi nie było więcej niż 5 osób. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem i dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne.

W naszym kościele codziennie od 8.30 do Mszy świętej wieczornej jest wystawiony Najświętszy Sakrament. W czwartki aż do 21.00.  Zachęcamy by w tym trudnym i niespokojnym czasie przychodzić do Jezusa ze swoimi obawami i zmartwieniami i modlić się o uchronienie świata od zła.

Odwiedziny chorych w kwarantannie jest niemożliwy do czasu zakończenia kwarantanny. Zalecamy by prosić o wizytę z sakramentami tylko w wypadkach poważnych. Należy umówić się z księdzem telefonicznie. Na stronie internetowej i w gablotkach podajemy numer telefonu z kapłanami z naszej parafii.

Nasza wspólnota kapłańska codziennie o godz. 20.30 gromadzi się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do duchowej łączności. W imieniu kapłanów z naszej wspólnoty dziękuję wszystkim Wiernym za zrozumienie i przyjęcie koniecznych zasad i ograniczeń.

Masz pytanie? pisz:  debniki@sdb.krakow.pl
lub dzwoń:  791 821 745.

 

 

Ks. Zygmunt Kostka, proboszcz

 

Jednocześnie przypominamy o wydanej dyspensie przez księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

Ks. Arcybiskup apeluję do wiernych, aby w tych dniach pozostali w domach, korzystając z udzielonej dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej. Nieuczestniczenie w Mszy świętej niedzielnej w tych warunkach nie jest przejawem braku pobożności i wiary, lecz wyrazem troski o dobro wspólne i miłości Boga obecnego w drugim człowieku.

Jeśli to konieczne, niech w Mszy świętej uczestniczą wierni, którzy zamówili daną intencję wraz z najbliższą rodziną.

W czasie liturgii należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:

  • kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,
  • zachęcam do korzystania z możliwości, jaką dają przepisy liturgiczne Kościoła, aby Komunię Świętą przyjmować na rękę. Jeśli są osoby które pragnąć przyjąć w tradycyjny sposób to prosimy by podchodzili na końcu.
  • znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy bez podawania rąk,
  • cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,
  • należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotykanie,
  • na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,
  • kropielnice kościelne należy opróżnić.

Skorzystanie z dyspensy oznacza,   że nieobecność na Mszy niedzielnej we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam też do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Zachęcam wiernych, aby poza liturgią indywidualnie nawiedzali kościoły na gorliwą modlitwę osobistą, dlatego polecam duszpasterzom:

  • aby kościoły pozostawały otwarte w ciągu dnia,
  • aby kapłani troszczyli się o dodatkowe okazje do spowiedzi i adoracji Najświętszego Sakramentu,
  • aby – przy zachowaniu należytych zasad higieny – kapłani i nadzwyczajni szafarze odwiedzali chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną.

Proszę o solidarność z osobami starszymi, potrzebującymi i samotnymi, np. poprzez pomoc w zakupach.

 

Przewodniczący Episkopatu Polski prosi kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godz. 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. W tym samym czasie rodziny są proszone by w duchu łączności także odmawiały różanie.