X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Droga krzyżowa - każdy piątek po mszach 8.00; 18.00 a dla dzieci o 16.30. Gorzkie żale w niedziele o 17.15. Zapraszamy >>

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

17 marzec 2019

  1. Droga krzyżowa w czasie Wielkiego Postu odprawiana jest w każdy piątek po mszach o 8.00 i 18.00 oraz o 16.30 dla dzieci. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o godz. 17.15. Składka zbierana podczas Gorzkich Żali będzie przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.
  2. W tym tygodniu odbędą się rekolekcje dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych nr 30 i nr 110. We wtorek obchodzimy uroczystość św. Józefa.
  3. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów w czwartek o godz. 2000 w kaplicy domu zakonnego. Wejście od kancelarii. Adoracja Najśw. Sakramentu w kościele w sobotę o godz. 17.00.
  4. Wspólnota AinKarim zaprasza na rekolekcyjny weekend w Szkole Maryi. Odbędzie się on przy naszym kościele w dniach 29-31 marca. Szczegóły na plakatach. Zachęcamy do zapisania się i udziału.
  5. Parafia wraz z grupą męska zaprasza do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Trwa 9 miesięcy i polega na odmówieniu jednej dziesiątki różańca w intencji zagrożonego dziecka i jego rodziców. Jeśli ktoś jest zdecydowany, to z tyłu kościoła znajdują się deklaracje które złożymy w dniu 25 marca – w uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Więcej na ten temat w Dębnickim Dzwonie.
  6. Wydawnictwo Biały Kruk zaprasza na uroczystą prezentację dwóch najnowszych książek do auli Jana Pawła II na Łagiewnikach dnia 22 marca o godz. 18.30. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej w Wielkim Poście.
  8. Czy spóźniłeś się dzisiaj na eucharystię? Jeśli tak, to jaki był tego powód? Jak często ci się to zdarza? Czy zdążyło ci się kiedyś spóźnić na pociąg albo nawet samolot? Pamiętasz jak towarzyszyły ci wtedy złość i smutek? Czy podobne uczucie towarzyszy ci kiedy przychodzisz spóźniony na eucharystię? Jezus wie o tobie wszystko. Zna każdy twój trud, problem, każdą sytuację stresową z twojego życia. Widzi ból i zna każdą łzę. A więc przyjdź na kilka minut przed rozpoczęciem mszy świętej. Przyjdź wcześniej. Opowiedz Jezusowi o swojej obecnej sytuacji nim organista rozpocznie pieśń na wejście. Na początku adwentu w grudniu poświęciliśmy temu problemowi jedna niedzielę. Pragniemy to kontynuować także w Wielkim Poście. 
  9. Za ofiary składane na potrzeby naszego kościoła składam serdeczne Bóg zapłać. Zeszłej niedzieli Hospicjum dla dzieci z ul. Różanej uzbierało 3111zł., za co w imieniu pacjentów serdecznie dziękujemy. Dziś po każdej mszy świętej grupa charytatywna kwestuje na rzecz potrzebujących z naszej

Ks. Zygmunt Kostka, proboszcz