X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Od listopada modlitwa różańcowa z wypominkami codziennie o godz. 17.30 w kościele. Zapraszamy. >>

Ogłoszenia parafialne

Ogłoszenia duszpasterskie

11 listopada 2018

1.    Metropolita Krakowski, ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do uczestnictwa w obchodach II Światowego Dnia Ubogich w Krakowie od środy 14 listopada. Na Małym Rynku będzie otwarty Namiot Spotkań, w którym zarówno ubodzy jak wolontariusze mogą doświadczyć spotkania przy wspólnym posiłku, rozmowy i modlitwy oraz wziąć udział w koncertach, pokazach, warsztatach i szkoleniach.

2.    W najbliższy czwartek 15 listopada, po wieczornej mszy świętej, wspólnota mężczyzn zaprasza wszystkich (szczególnie mężczyzn), aby jak co miesiąc w kościele przy trumnie śp. Jana Tyranowskiego, odmówić różaniec w intencjach: beatyfikacji tego Sługi Bożego oraz o dary Ducha Świętego potrzebne dla mężczyzn.

3.    Adoracja Najśw. Sakramentów w intencji kapłanów w czwartek o godz. 20.00 w kaplicy Wspomożycielki.

4.    W przyszłą niedzielę – 18 listopada – po mszy o godz. 18.00 odbędzie się recital z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości pt. „Moja… Kochana… Ojczyna…”. Utwory, które zaprezentują wykonawcy opowiadają o Polsce i jej dziejach. Już teraz zapraszamy. Szczegóły na plakatach.

5.    Za polecanych w wypominkach przez cały listopad będzie sprawowana eucharystia i codziennie o 17.30 będzie odmawiany różaniec według następującego podziału:

 

Poniedziałek: Bałuckiego, Boczna, Bułhaka,

Wtorek: Barska, Biała Droga, Jaworowa, Ceglarska, Czarodziejska, Czechosłowacka,

Środa: Dworska, Dębnicka, Dębowa, św. Jacka, Kapelanka, Kilińskiego, Monte Casino, Na Ustroniu, Nowaczyńskiego, Obrońców Poczty Gdańskiej,

Czwartek: Pawlickiego, Pietrusińskiego, Powroźnicza, Mieszczańska, Madalińskiego, Mitkowskiego,

Piątek: Praska, Pułaskiego, Rozdroże, Rolna, Rynek Dębnicki, Salezjańska, Sandomierska,

Sobota: Skwerowa, Twardowskiego, Konopnickiej, Konfederacka, Tyniecka, Wasilewskiego, Wierzbowa, Wygrana, Zagonów, Zamkowa, Zduńska, Zielna, Zielińskiego,

Niedziela: Różana, Słomiana, Szwedzka, Zagrody.

6.    Serdecznie dziękuję za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej świątyni. Zeszłej niedzieli na spłacenie remontu kościoła uzbieraliśmy 6340 zł.  Bóg zapłać.

Ks. Zygmunt Kostka, proboszcz