X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz by mi nie wyświadczył" - św. Teresa od Jezusa

! Komunikat w związku z zagrożeniem wirusowym !

W związku z wprowadzeniem w Krakowie „czerwonej strefy” oraz na mocy dekretu abp. Marka Jędraszewskiego (z dnia 17 października), informujemy:

  • W naszym kościele może przebywać jednocześnie 60 osób.
  • Prosimy o zajmowanie miejsc zgodnie z oznaczeniami na ławkach. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa, zarówno w środku kościoła, jak i na zewnątrz oraz o zachowaniu dystansu.
  • Ze względu na to, że nie wszyscy wierni będą mieli możliwość uczestniczenia we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane, abp Marek Jędraszewski udzielił dyspensę od udziału we Mszy Św. wszystkim wiernym. Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Mszy w dniu nakazanym nie jest grzechem. Niniejsza decyzja obowiązuje aż do odwołania.
  • Dla osób korzystających z dyspensy świętowanie Dnia Pańskiego powinno wyrazić się poprzez osobistą i rodzinną modlitwę w domach, godne uczestnictwo we Mszy Świętej za pośrednictwem transmisji oraz lekturę Pisma Świętego i czytań liturgicznych z danego dnia.
  • Komunię Świętą udzielamy: na rękę – na środku kościoła; do ust – w nawach bocznych. Gdy Komunię udziela tylko jeden kapłan, osoby pragnące przyjąć na rękę proszone są o podejście w pierwszej kolejności.
  • Ze względów bezpieczeństwa spowiedź będzie się odbywać w konfesjonałach otwartych. Prosimy o dezynfekowanie folii na kratkach konfesjonału.

Sytuacja, w której się znajdujemy jest dla nas wszystkich wezwaniem do odpowiedzialności i miłości bliźniego. Zasady sanitarne oraz obostrzenia mają nam pomóc w trosce o zdrowie i życie nasze i naszych bliskich. Dlatego prosimy wszystkich wiernych o przyjęcie ze zrozumieniem i przestrzeganie powyższych zaleceń.

ks. Stanisław Oskwarek SDB, Proboszcz