X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

Komunikat w związku z zagrożeniem koronawirusem

Drodzy Parafianie i sympatycy naszej parafii,
Garść niezbędnych informacji na niedzielę 29 marca 2020 roku

 

 

1. Msze święte.
Wiemy, że w związku z nowym obostrzeniem podczas Eucharystii może w świątyni przebywać tylko 5 osób. Jednakże nikogo nie chcemy pozostawić bez Jezusa eucharystycznego, dlatego przed każdą niedzielną eucharystią możesz przyjść do zakrystii i poprosić kapłana o Komunię świętą. Proponujemy by na czas Mszy świętej pozostały tylko te osoby które zamówiły intencję mszalną w ilości do 5 osób. Przypominamy o dyspensie, która zwalnia wiernych z uczestnictwa w niedzielnych eucharystiach. Zapraszamy do korzystania z telewizyjnych transmisji.

2. Spowiedź.
Spowiadamy na początku każdej eucharystii w konfesjonałach otwartych. Od poniedziałku 30 marca będziemy spowiadać w kościele o każdej pełnej godzinie pomiędzy 7.00 i 12.00 oraz 15.00 i 18.00. Będziemy spowiadać tylko w wyznaczonych miejscach. Wejście boczne do kościoła (od miejsca adoracji). Prosimy by w kościele także podczas spowiedzi nie było więcej niż 5 osób. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania z Bogiem poprzez akt żalu doskonałego z równoczesnym mocnym postanowieniem dopełnienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji. Taki żal odpuszcza grzechy powszednie i śmiertelne (por. KKK 1452).

3. Kościół.
Kościół w ciągu tygodnia będzie otwarty, wejście boczne od strony podjazdu dla niepełnosprawnych. W naszym kościele codziennie od 8.30 do Mszy świętej wieczornej jest wystawiony Najświętszy Sakrament. W czwartki aż do 21.00. Zachęcamy by w tym trudnym i niespokojnym czasie przychodzić do Jezusa ze swoimi obawami i zmartwieniami i modlić się o uchronienie świata od zła.

4. Odwiedziny chorych.
Odwiedziny chorych w kwarantannie jest niemożliwy do czasu zakończenia kwarantanny. Prosimy osoby chore, które odwiedzaliśmy z okazji pierwszych piątków miesiąca, by poinformowały swoich kapłanów czy taka możliwość istnieje. Zalecamy by prosić o wizytę z sakramentami tylko w wypadkach poważnych. Należy umówić się z księdzem telefonicznie.

5. Kontakt z kapłanami.
Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: debniki@sdb.krakow.pl
lub pod numer telefonu: 791 821 745.

Nasza wspólnota kapłańska codziennie o godz. 20.30 gromadzi się na modlitwie różańcowej. Zapraszamy do duchowej łączności. W imieniu kapłanów z naszej wspólnoty dziękuję wszystkim Wiernym za zrozumienie, wsparcie i przyjęcie koniecznych zasad i ograniczeń. Życzę wszystkim łaski płynącej z przeżywanego czasu, wzrostu duchowego, zdrowia i sił do wytrwania w tym trudnym czasie. Pamiętamy o Was w modlitwie.

Ks. Zygmunt Kostka, proboszcz

 

 

W czasie liturgii należy przestrzegać w kościołach następujących zasad:

  • kapłani i nadzwyczajni szafarze Komunii Świętej przed rozpoczęciem liturgii powinni dokładnie umyć ręce i kierować się zasadami higieny,

  • zachęcam do korzystania z możliwości, jaką dają przepisy liturgiczne Kościoła, aby Komunię Świętą przyjmować na rękę. Jeśli jednak ktoś pragnie przyjąć w sposób tradycyjny, prosimy by przyjął Komunię na końcu,

  • znak pokoju należy przekazywać przez skinienie głowy bez podawania rąk,

  • cześć Krzyżowi należy oddawać przez przyklęknięcie lub głęboki skłon, bez kontaktu bezpośredniego,

  • należy powstrzymać się ponadto od oddawania czci relikwiom poprzez pocałunek lub dotykanie,

  • na kratki konfesjonałów należy nałożyć folie ochronne,

  • kropielnice kościelne należy opróżnić.