X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Odpust parafialny odbędzie się w niedzielę 22 września >>

Katechezy oraz pradnia dla narzeczonych

Katechezy dla narzeczonych

Katolicka Poradnia Życia Rodzinnego

Uwaga: w lipcu i sierpniu nie ma dyżurów w poradni życia rodzinnego, ani nie prowadzimy katechez dla narzeczonych.
 

Zapraszamy wszystkich narzeczonych na katechezy dla narzeczonych. Są one nieodzownym elementem bezpośredniego przygotowania do zawarcia sakramentalnego małżeństwa. Służą uporządkowaniu i pogłębieniu wiedzy o życiu w związku opartym na łasce Bożej udzielonej podczas ceremonii zaślubin.

Podczas spotkań omawiane są zagadnienia ściśle wiążące się z życiem małżeńskim i rodzinnym:

  • Pierwszy piątek miesiąca: małżeństwo jako sakrament i etyka małżeńska.
  • Drugi piątek miesiąca: odpowiedzialne rodzicielstwo i planowanie rodziny.
  • Trzeci piątek miesiąca: psychologia małżeństwa i rodziny oraz sakrament pokuty.
  • Czwarty piątek miesiąca: uczestnictwo we Mszy św. i apostolstwo rodziny w Kościele.

Katechezy dla narzeczonych odbywać się będą w cztery kolejne piątki miesiąca o godz. 19.00 – 20.30. Odbywać się będą w salce pod kościołem, drzwi wejściowe zaraz za bramą od strony parkingu parafialnego z prawej strony kościoła. Zapisy będą prowadzone przed rozpoczęciem zajęć. Chęć uczestnictwa prosimy zgłaszać telefonicznie: 698 629 435.

Katechezy prowadzą Maria i Piotr Pikułowie, małżonkowie i rodzice z wieloletnim stażem, od 2010 roku pracujący jako Doradcy Życia Rodzinnego.

Poradnia życia rodzinnego zaprasza także w piątki od 17.30 – 19.00. Ze względu na czas potrzebny na odbycie rozmowy, podczas jednego dyżuru mogą być przyjęte 4 pary.

Szczęść Boże!