X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania naszego Pana ... nadzei, wiary i miłości od żyjącego Chrystusa życzą duszpasterze ... >>

Remont kapitalny dachu kościoła

Dach na kościeleSTAN DACHU SPRZED REMONTU – czerwiec 2007 r.

Najpilniejszą i najważniejszą inwestycją, jaka nas czeka, to remont kapitalny dachu na całym kościele. Planujemy zrealizować go w tym roku. Nie można dłużej z tym czekać, ponieważ ciągłe „łatanie” dachu już się nie sprawdza; woda nieustannie znajduje sobie nowe drogi. Dzięki tej inwestycji poprawi się także izolacja dachu, a co za tym idzie, również komfort cieplny i, jak myślimy, oszczędności w ogrzewaniu. Papa, którą pokryta jest większość powierzchni, w wielu miejscach zamieniła się w dobrze przepuszczający wodę, bliżej nieokreślony, materiał.

Od jakiegoś czasu zbieramy ofiary na ten cel. W zeszłym roku mieliśmy zamiar powstrzymać się od wszelkich inwestycji, by jak najwięcej zaoszczędzić. Musieliśmy jednak wykonać parę niezbędnych remontów jak: kapitalny remont schodów głównych i kilka mniejszych, ale równie koniecznych. W tej sytuacji potrzebujemy jeszcze ponad 70% środków na przewidywane koszty z tym związane.

Kościół to wspólne dobro, a więc troska o niego powinna być udziałem wszystkich. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy może materialnie wspierać to dzieło, prosimy więc o pomoc modlitewną w tej sprawie. Wszystkim, którzy już złożyli ofiarę na remont dachu serdecznie dziękujemy. Obejmujemy Was i wasze Rodziny wdzięczną modlitwą przez wstawiennictwo Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.

Ks. Robert Wróblewski SDB,
Proboszcz

Ofiary można wpłacać na niżej podane konto:

Bank PKO S.A. II O. w Krakowie
ul. Kapelanka 1,
30-347 Kraków,
numer rachunku: 55 1240 1444 1111 0000 0937 1431

Galeria zdjęć