X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

I Piesza Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły Robotnika

I Piesza Pielgrzymka Śladami Karola Wojtyły - Robotnika 2005 r.Parafia Rzymskokatolicka św. Stanisława Kostki w Krakowie na Dębnikach – druga parafia Karola Wojtyły (1938-44) – w ramach obchodów 75-lecia istnienia, zorganizowała 8 października, w godzinach 9.00 do 12.00, „Pierwszą Pieszą Pielgrzymkę Śladami Karola Wojtyły Robotnika”, która przeszła ulicami: Pułaskiego, Różana, Rynek Dębnicki, Tyniecka, Szwedzka, Dworska, Twardowskiego do Kamieniołomów – tam odprawiono Drogę Krzyżową – Wyłom, Norymberska, Rostworowskiego, Ruczaj, Turonia, Zbrojarzy, pod Centrum Sztuki Solvay, chodnikiem na Zakopiańską oraz Siostry Faustyny. Pielgrzymka zakończyła się w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach Mszą św. o godz. 12.00. Trasa została tak dobrana by w miarę wiernie oddać drogę do pracy młodego Karola Wojtyły, a zwłaszcza do kamieniołomu.

Pielgrzymka ta była żywym pomnikiem nieodżałowanego Ojca Świętego Jana Pawła II. Podczas niej modliliśmy się przede wszystkim o rychłą beatyfikację i kanonizację Sługi Bożego. Pielgrzymom z serca błogosławił Ks. Arcybiskup Stanisław Dziwisz. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę był Ks. Robert Wróblewski – proboszcz Parafii św. Stanisława Kostki.

Drugim centralnym momentem uroczystości była Msza św. w niedzielę 9 października o godz. 11.30, której przewodniczył Jego Eminencja Ks. Kardynał Stanisław Nagy. O 16.30 koncert słowa i muzyki na podstawie Tryptyku Rzymskiego w wykonaniu p. Danuty Michałowskiej, koleżanki Karola Wojtyły z Teatru Rapsodycznego.

 

Do pobrania

Program obchodów 75-lecia parafii
Śpiewnik
Czytania

 

Galeria zdjęć (wkrótce)