X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz by mi nie wyświadczył" - św. Teresa od Jezusa

Grupa Kananejka

Msze św. w intencji kobiet w kryzysie oraz spotkania tematyczne ze specjalistami w drugą środę miesiąca o godz. 18:00.

Kraków – Dębniki
Kościół św. Stanisława Kostki, ul. Konfederacka 6.

 

Wysłuchaj audycji w Radiu Kraków na temat tego spotkania: www.radiokrakow.pl/audycje/rozmowy-o-wierze/o-dzieciach-utraconych-i-rodzicach-osieroconych/

 

 • 13 lutego 2019
  Ile masz dzieci?
  O dzieciach utraconych i rodzicach osieroconych

Spotkanie w lutym, które dotyczyć będzie poronienia i śmierci dziecka, poprowadzi pani Maria Hornowska-Stoch – psycholog, doktorantka w Instytucie Psychologii UJ. Pani Maria zajmuje się tematyką straty dziecka w okresie prenatalnym, ma doświadczenie wielu rozmów z rodzinami, była moderatorem grupy wsparcia dla kobiet po stracie.

Spotkanie kierujemy przede wszystkim do osób, które mają szansę spotkać się z rodzicami zmagającymi się z konsekwencjami utraty dziecka. Będziemy mówić o tym, jak ważne jest wsparcie najbliższych oraz otoczenia, jak dobrze takie wsparcie udzielić i jakich błędów nie popełniać w czasie rozmów z osobami, które dopiero co pożegnały się ze swoim dzieckiem. Zapraszamy także kapłanów oraz kleryków – powiemy jak ważna jest pomoc z ich strony i pokażemy, że rozmowa z osobą duchowną na pewnym etapie przeżywania żałoby może uchronić kobietę i jej rodzinę przed dalszym pogłębianiem kryzysowej sytuacji.

Pani Maria przedstawi kilka perspektyw widzenia sytuacji śmierci dziecka w okresie ciąży. Poczynając od samej kobiety, poprzez jej męża (ojca dziecka) kończąc na osobach towarzyszących – czyli rodzinie, znajomych i współpracownikach oraz przedstawicielach personelu medycznego, którzy są świadkami tego, co często bywa tematem tabu. Pojawią się sugestie jak próbować odnaleźć się w nowej sytuacji, ale także pomysły na to, jak mądrze wesprzeć osieroconych rodziców oraz wskazówki jak się wobec nich  zachować, aby dodatkowo nie ranić. Poruszane tematy dotyczą nie tylko dla osób bezpośrednio doświadczających utraty dziecka, ale także ich szerszego otoczenia.

Po prelekcji będzie czas na pytania i krótką dyskusję.

Oto cykl spotkań (kliknij plakat):


 

Czym jest grupa Kananejka?

Grupa działająca na rzecz ochrony życia i wsparcia dla kobiet przy Parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie.

Opiekun duchowy

ks. Zygmunt Kostka SDB

Cele

 1. Pomoc kobietom przeżywającym kryzysy związane m.in. z ciążą i macierzyństwem.
 2. Wspieranie kapłanów w pracy z rodzinami.

Formy działalności

 • Zbieranie i rozpowszechnianie informacji o tym gdzie w Kościele kobieta może uzyskać stosowną pomoc, wysłuchanie i zrozumienie w kwestii problemów moralnych.
 • Prowadzenie strony internetowej www.kananejka.pl oraz zamieszczanie na niej informacji o różnych formach wsparcia dla kobiet, a także dla ich rodzin.
 • Tworzenie bazy danych adresowych miejsc, w których regularnie odbywają się Msze święte w intencji kobiet w ciąży, matek, rodziców, dzieci, dzieci nienarodzonych, rodzin dotkniętych kryzysem, problemem niepłodności, chorobą, stratą dziecka itp.
 • Promowanie możliwości otrzymania specjalnego błogosławieństwa dla kobiet i dzieci, a także innych inicjatyw związanych z tworzeniem przyjaznych, intymnych okoliczności do rozmowy z osobą duchowną na tematy związane z kryzysem macierzyństwa (rodzicielstwa).
 • Wsparcie modlitewne dla kobiet w kryzysie.
 • Aktywność w środowisku pro-life poprzez spotkania i kontakty z innymi organizacjami zajmującymi się tematyką ochrony życia.
 • Dawanie świadectwa o roli Kościoła w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem oraz o znaczeniu osobistego wsparcia duchowego.

Kontakt

Chcesz się przyłączyć? Skontaktuj się przez formularz na oficjalnej stronie grupy www.kananejka.pl