X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Od września powracamy do zwykłego rozkładu niedzielnych eucharystii, czyli w miejsce mszy o 20.00 będzie eucharystia o godz. 13.00. >>

Grupa Kananejka

Czym jest grupa Kananejka?

Grupa działająca na rzecz ochrony życia i wsparcia dla kobiet przy Parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie.
 

Opiekun duchowy

ks. Zygmunt Kostka SDB
 

Cele

  1. Pomoc kobietom przeżywającym kryzysy związane m.in. z ciążą i macierzyństwem.
  2. Wspieranie kapłanów w pracy z rodzinami.

Formy działalności

  • Zbieranie i rozpowszechnianie informacji o tym gdzie w Kościele kobieta może uzyskać stosowną pomoc, wysłuchanie i zrozumienie w kwestii problemów moralnych.
  • Prowadzenie strony internetowej www.kananejka.pl oraz zamieszczanie na niej informacji o różnych formach wsparcia dla kobiet, a także dla ich rodzin.
  • Tworzenie bazy danych adresowych miejsc, w których regularnie odbywają się Msze święte w intencji kobiet w ciąży, matek, rodziców, dzieci, dzieci nienarodzonych, rodzin dotkniętych kryzysem, problemem niepłodności, chorobą, stratą dziecka itp.
  • Promowanie możliwości otrzymania specjalnego błogosławieństwa dla kobiet i dzieci, a także innych inicjatyw związanych z tworzeniem przyjaznych, intymnych okoliczności do rozmowy z osobą duchowną na tematy związane z kryzysem macierzyństwa (rodzicielstwa).
  • Wsparcie modlitewne dla kobiet w kryzysie.
  • Aktywność w środowisku pro-life poprzez spotkania i kontakty z innymi organizacjami zajmującymi się tematyką ochrony życia.
  • Dawanie świadectwa o roli Kościoła w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem oraz o znaczeniu osobistego wsparcia duchowego.

Kontakt

Chcesz się przyłączyć? Skontaktuj się przez formularz na oficjalnej stronie grupy www.kananejka.pl