X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

>> Rozkład kolędy w linku z lewej strony, w gablotkach przed kościołem i w grudniowym numerze Dębnickiego dzwonu >>

Grupa Kananejka

Dziecko – zagrożenie czy błogosławieństwo? O zdrowiu i chorobie dziecka nienarodzonego

Pierwsze spotkanie w cyklu Kananejka – kobieta w kryzysie poprowadzi pani Monika Buczek – psycholog i psychoterapeuta w krakowskim Hospicjum dla Dzieci im. ks. J.Tischnera. Pani Monika jest członkiem zespołu obejmującego opieką rodziny w hospicjum perinatalnym, a także pracuje z rodzicami chorych dzieci i z rodzicami po stracie. Na spotkaniu przedstawi formy pomocy dla kobiet, które otrzymały niepomyślną diagnozę prenatalną oraz alternatywne możliwości postępowania w sytuacjach, w których prawo dopuszcza aborcję. Opowie także jak przebiegają ciąże z powikłaniami oraz na jakie wsparcie może liczyć rodzina w której pojawiła się trudna ciąża. Po prelekcji będzie czas na pytania i krótką dyskusję.

Spotkanie odbędzie się w środę, 9 stycznia o godz. 19 w Kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie – Dębnikach (ul. Konfederacka 6). Przed spotkaniem Msza św. w intencji kobiet w kryzysie (godz. 18).

Oto cykl spotkań (kliknij plakat):


 

Czym jest grupa Kananejka?

Grupa działająca na rzecz ochrony życia i wsparcia dla kobiet przy Parafii św. Stanisława Kostki w Krakowie.

Opiekun duchowy

ks. Zygmunt Kostka SDB

Cele

  1. Pomoc kobietom przeżywającym kryzysy związane m.in. z ciążą i macierzyństwem.
  2. Wspieranie kapłanów w pracy z rodzinami.

Formy działalności

  • Zbieranie i rozpowszechnianie informacji o tym gdzie w Kościele kobieta może uzyskać stosowną pomoc, wysłuchanie i zrozumienie w kwestii problemów moralnych.
  • Prowadzenie strony internetowej www.kananejka.pl oraz zamieszczanie na niej informacji o różnych formach wsparcia dla kobiet, a także dla ich rodzin.
  • Tworzenie bazy danych adresowych miejsc, w których regularnie odbywają się Msze święte w intencji kobiet w ciąży, matek, rodziców, dzieci, dzieci nienarodzonych, rodzin dotkniętych kryzysem, problemem niepłodności, chorobą, stratą dziecka itp.
  • Promowanie możliwości otrzymania specjalnego błogosławieństwa dla kobiet i dzieci, a także innych inicjatyw związanych z tworzeniem przyjaznych, intymnych okoliczności do rozmowy z osobą duchowną na tematy związane z kryzysem macierzyństwa (rodzicielstwa).
  • Wsparcie modlitewne dla kobiet w kryzysie.
  • Aktywność w środowisku pro-life poprzez spotkania i kontakty z innymi organizacjami zajmującymi się tematyką ochrony życia.
  • Dawanie świadectwa o roli Kościoła w rozwiązywaniu problemów związanych z rodzicielstwem oraz o znaczeniu osobistego wsparcia duchowego.

Kontakt

Chcesz się przyłączyć? Skontaktuj się przez formularz na oficjalnej stronie grupy www.kananejka.pl