X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

Odpust zupełny także w naszym kościele w 2020 r.


 

Na początku roku dowiedzieliśmy się że na prośbę abp. Marka Jędraszewskiego, z okazji jubileuszu 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, Penitencjaria Apostolska udzieliła odpustu zupełnego wiernym pielgrzymującym do kościołów związanych ze św. Janem Pawłem II w Archidiecezji Krakowskiej.

Z dekretu dowiedzieliśmy się, że tym przywilejem obdarzono następujące świątynie:

– Biskupią katedrę na Wawelu,
– krakowskie sanktuarium dedykowane papieżowi Polakowi na Białych Morzach,
– świątynie, w których posługiwał jako wikariusz (kościół parafialny Wniebowzięcia NMP w Niegowici i kościół parafialny świętego Floriana w Krakowie),
– świątynie w rodzinnych Wadowicach (kościoły parafialne Ofiarowania NMP i świętego Piotra Apostoła) oraz umiłowanej Kalwarii Zebrzydowskiej (Bazylika Matki Bożej Anielskiej i kościół parafialny pw. świętego Józefa),
– a także kościoły parafialne pod wezwaniem św. Jana Pawła II w Nowym Targu, w Podsarniu-Harkabuzie oraz w Krzeszowicach.

Jak widać naszej świątyni tam zabrakło. Dlatego napisałem pismo do Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, wyrażając gorącą prośbę by i kościół na Dębnikach mógł być obdarzony tym przywilejem. Podanie dotarło do Rzymu i na początku maja otrzymaliśmy radosną wiadomość:

„Wierni otrzymują odpust, jeśli pielgrzymując nawiedzą kościół parafialny pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w krakowskiej dzielnicy zwanej powszechnie „Dębniki” i tam będą pobożnie uczestniczyć w nabożeństwach jubileuszowych lub przynajmniej przez odpowiedni czas poświęcą się pobożnym rozmyślaniom przy relikwiach św. Jana Pawła II i zakończą je Modlitwą Pańską, Wyznaniem Wiary oraz wezwaniem Najświętszej Maryi Panny i św. Jana Pawła II.”

To fragment Dekretu Penitencjarii Apostolskiej. Zachęcam do przeczytania całości i powiadomienia innych osób.

Ks. Zygmunt Kostka, proboszcz