X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

ROK ŚWIĘTEGO JÓZEFA - "Nie pamiętam, bym kiedykolwiek prosiła św. Józefa o jaką rzecz by mi nie wyświadczył" - św. Teresa od Jezusa

Boże Ciało 22 maja 2008

22 maja 2008 (czwartek)
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało)

W tym dniu w całej naszej Ojczyźnie odbywały się uroczystości związane z tym świętem. Również w naszej parafii pod wezwaniem św. Stanisława Kostki w Krakowie na Dębnikach taka procesja się odbyła.
Rozpoczęło się Mszą św. o godz. 17.00, potem wyruszyliśmy na trasę procesji, zatrzymując się przy poszczególnych ołtarzach. Procesja była piękna. Uczestniczyła w niej wielka rzesza wiernych, wielu kapłanów, kleryków, służby liturgicznej, sióstr zakonnych, dzieci sypiących kwiaty, a najważniejszym gościem był sam Pan Jezus niesiony przez kapłana w złotej monstrancji. Szliśmy w wielkim skupieniu i rozmodleniu. Członkowie Żywego Różańca również wzięli udział w tej uroczystości niosąc baldachim (bracia), figurę Matki Bożej i sztandary (siostry). Zakończenie uroczystej procesji odbyło się u księży Salwatorianów, gdzie był czwarty ołtarz. Na zakończenie odśpiewaliśmy dziękczynny hymn „Ciebie Boga Wysławiamy”.