X

Zostałeś przekierowany do nowego serwisu parafii. To łącze może wymagać aktualizacji. Czytaj o możliwych utrudnieniach...

Korzystając z serwisu parafialnego wyrażasz zgodę na obsługę plików Cookie przez Twoją przeglądarkę. Czytaj więcej. Akceptuję (ukryj)

7 edycja Dialogów o wychowaniu 13.04

Zobacz plakat

Szanowni Państwo, Siostry, Księża dyrektorzy szkół i instytucji wychowawczych, Czcigodni przełożeni wspólnot

7 edycja Dialogów o wychowaniu, którą organizuje inspektoria krakowska salezjanów, Salezjańskie Centrum Edukacyjne w Krakowie i – tym razem – Zespół Szkół Zawodowych Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu, poświęcona będzie roli teatru w prewencyjnym systemie wychowawczym ks. Bosko: Teatr jako narzędzie wychowania. Chcemy prowadzić dialog z młodymi ludźmi, z nauczycielami i wychowawcami, z pasjonatami różnych form teatralnych, aby uświadamiać sobie rolę i możliwości wychowawcze teatru w salezjańskiej posłudze dydaktycznej i wychowawczej i ożywiać w naszej posłudze ten element tożsamości systemu.

Problematykę przybliżą nam w swoich wystąpieniach, ks. Dariusz Bartocha sdb i p. Róża Grzywacz. Młodzi aktorzy z Oświęcimia zaprezentują zaś w sposób praktyczny, jak można poprzez teatr – tak jak chciał ks. Bosko – bawić się, uczyć i kształtować swoją osobowość.

Zapraszamy do udziału w Dialogach o wychowaniu (7), które będą miały miejsce 13 kwietnia br. w Krakowie, w Seminarium salezjańskim przy ul. Tynieckiej 39. Zaproszenie kierujemy do nauczycieli, wychowawców, szkolnych i oratoryjnych animatorów teatru, do wszystkich, którym droga jest miłość do młodzieży w duchu systemu wychowawczego ks. Bosko. Zapraszamy także młodych ludzi, którzy uczestnicząc w życiu naszych środowisk wychowawczych, przejawiają zainteresowania teatralne. W wielu z nich Stwórca złożył talenty, które trzeba odkryć. Zachęcamy, aby razem z Państwem wzięli udział w naszej refleksji, doświadczając poczucia jedności wokół osoby Ojca i Nauczyciela Młodzieży.

Informacje znajdują się na stronie www.dialogi.donbosco.pl. Zgłoszenia wyłącznie mailowe, na adres: sce@sdb.krakow.pl podając jednostkę zgłaszającą: nazwę (szkoła, placówka, osoba indywidualna), ilość zgłoszonych osób i osobę zgłaszająca (imię i nazwisko). Prosimy, aby ze względów organizacyjnych nie przekroczyć terminu zgłoszeń – do 5.04.2019. Udział jest nieodpłatny.

W imieniu organizatorów:
Sylwester Jędrzejewski sdb i Róża Grzywacz